Sport

PŘÍLIŠ VELKÝ RESPEKT SPARTAKU VŮČI LÍDROVI SKUPINY Z KOZOJÍDEK!

Úterý Duben 11, 2023
549
Fotbalisté Kozojídek (pruhované dresy) vedou krajskou 1. B třídu. Nezaváhali ani v neděli na Kyjovsku. (Ilustrační foto: archiv klubu SK Kozojídky)

SVATOBOŘICE-MISTŘÍN – Nedělní šlágr kola v krajské fotbalové 1. B třídě (skupina C) na Kyjovsku měl od první minuty na hřišti jasného favorita, kterým byli hosté z vísky na Veselsku. Ti po většinu času diktovali tempo a průběh duelu, ve kterém se vítězové pouze v jednom případě „strachovali“ – stalo se tak ve 26. minutě, kdy středem hostující defenzivy prošel v poklidu Adam Čechovský, ale při technickém obstřelu brankáře Romana Grombíře netrefil branku, jeho střelecký pokus skončil jen na horní síťce branky vítězů. Štěstí pro hosty, smůla pro domácí tým, který nastoupil do tohoto duelu až s přílišným respektem ke kvalitám soupeře!

Jak padaly branky? Ten první gól viděla solidní návštěva ve 24. minutě, kdy po akci zleva, kterou založil Lubomír Janík dorážel do odkryté svatyně balon na dvakrát stále střelecky hodně aktivní záložník Bohumil „BOB“ Vardan (0:1), ve druhé minutě nastavení prvního dějství zbytečně ve vlastním vápně fauloval Jiří Kačer Vardana a následoval pokutový kop, který proměnil Jaroslav Zbytek (0:2), aby předčasnou velikonoční nadílku pro odevzdaný domácí tým zkompletoval v 90. minutě po akci a přihrávce Tomáše Páleníka spoluhráč Lubomír Janík – 0:3!

ZAJÍMAVOST:

V 58. minutě po pádu Lubomíra Janíka hlavní arbitr ukázal na penaltu ve prospěch Kozojídek, tu však posléze po domluvě s asistentem číslo 1 odvolal, navíc k tomu výrazně přispěl i sám „postižený“ Janík, který sportovně přiznal, že se nejednalo o faul, takže pěkné sportovní gesto ze strany hostujícího útočníka – CHVÁLÍME TAKTO NA DÁLKU!

1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 17. KOLO

SK SPARTAK SVATOBOŘICE-MISTŘÍN – SK KOZOJÍDKY 0:3 (0:2)

Góly: 24. Bohumil „BOB“ Vardan, 45.+2 z penalty Jaroslav Zbytek, 90. Lubomír Janík,

střely na branku: 2:12,

mimo: 2:8,

rohové kopy: 0:8,

žlutá karta: 0 – Tomáš Páleník,

řídili: Roman Kučera – Martin Adler a Radek Uher,

přítomno 269 fanoušků.

SESTAVY:

SVATOBOŘICE-MISTŘÍN

Filip Dvořák – Ondřej Koutný, Vít Čechovský, Jiří Varmuža, Zdeněk Pazderka – Pavel Nauš, Filip Pochylý, Petr Šimeček (68. Tomáš Kotas), Lukáš Maršálek (46. David Lunga) – Jiří Kačer (83. Ladislav Lunga), Adam Čechovský (46. Luděk Baťa).

KOZOJÍDKY
Roman Grombíř – Martin Chytka, Vlastimil Klimek, Lukáš Prajza – Dominik Hodonský (63. Dominik Vlček) – Libor Smištík (72. Filip Zbytek), Jaroslav Zbytek, Bohumil „BOB“ Vardan, Tomáš Páleník (90. Jaroslav Páleník) – Adam Pollák (63. Tomáš Voříšek), Lubomír Janík.
TRENÉŘI PO UTKÁNÍ
„Věděli jsme, že to bude těžké utkání, což se i potvrdilo. Připravovali jsme se nějakým způsobem na to, že se bude hodně běhat bez balonu a bude to fakt náročné. Soupeř má kvalitu na všech postech, jejich rozdílovým hráčem byl záložník Bohumil Vardan, který posbíral a rozdával míče, ale nebyl jediný, protože ho doplňovali z kraje centry do našeho vápna i spoluhráči. Bylo jen otázkou času, kdy dostaneme první gól. Kozojídky jsme chtěli potrápit, ale tento tým je někde jinde,“ řekl po souboji domácí hrající kouč FILIP POCHYLÝ.
„S výsledkem samozřejmě maximální spokojenost, částečně i se hrou. Ze začátku to bylo trochu z naší strany nervózní, nám nevyhovuje velké hřiště, ale musím pochválit zdejší areál, neboť musí to být fantazie hrát na takovém trávníku. Po naší první brance jsme pustili soupeře do jediné gólové šance, kdy jsme netakticky propadli, ale jinak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ hlásil lodivod lídra skipny, kouč Kozojídek, RICHARD HROTEK.
NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY OBOU CELKŮ:
Svatobořice-Mistřín hrají derby v Kyjově (SO, 15. 4. – výkop v v 16:30),
Kozojídky mimořádně již v SOBOTU 15. 4. DOPOLEDNE od 10 hodin hostí doma SK Uhřice.
(red.)

Štítky:

sport