Sport

POSTUP KOZOJÍDEK DEFINITIVNĚ POTVRZEN V SOBOTU NA BŘECLAVSKU!

Pondělí Květen 15, 2023
980
Tak se na hřišti ve Velkých Bílovicích radovali po výhře a tím i postupu do 1. A třídy fotbalisté z Kozojídek. (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Jedna z těch menších obcí Hodonínska, KOZOJÍDKY, se může od další fotbalové sezony těšit na účast v krajské 1. A třídě, kterou si místní fotbalisté vybojovali definitivně čtyři kola před koncem v sobotu ve Velkých Bílovicích!

Zabředneme trochu do historie: Fotbalový klub byl založený v Kozojídkách v roce 1941 a u založení byl učitel a velký sportovec pan Tyllich. V roce 1946 byla činnost klubu z finančních důvodů na čas přerušena, aby se znovu tento dostal na fotbalovou mapu v roce 1954. V roce 1992 se název klubu SK Kozojídky vrátil do počátku založení. V sezoně 1990-2000 se mužstvo mužů zachránilo v Okresním přeboru až v posledním utkání a v roce 2017 se podařilo celku z malebné obce hned vedle třetího největšího města regionu (Veselí nad Moravou) konečně postoupit do nejnižší krajské soutěže, tedy do 1. B třídy.

Kýžený postup do 1. A třídy si mohli borci z Kozojídek vybojovat již o druhé májové sobotě ve Velkých Bílovicích, což se nakonec i podařilo. Hosté si oprávněně věřili a hned po výhře dali najevo radost z postupu přímo na hrací ploše, kde „padlo“ celkem 18 flaší bublinkového alkoholu.

„Jsem rád a vůbec všichni co do fotbalu v Kozojídkách děláme, že tento postup jsme zvládli s předstihem! Veselo bylo i v našem plně obsazeném autobusu při cestě domů, kde si s námi zazpívali i naši fanoušci. První díl oslav z postupu pak pokračoval večer v areálu v Kozojídkách, kde nechyběla ani diskotéka. Ty hlavní postupové oslavy se u nás ale chystají až na SOBOTU 3. ČERVNA 2023, kdy si přeložíme mistrovský zápas se Strážnicí z neděle právě na tuto sobotu,“ řekl ráno v pondělí do telefonu pro web ISLOVÁCKO.CZ manažer Kozojídek OTAKAR BŘEZINA.

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 22. KOLO

TJ VELKÉ BÍLOVICE – SK KOZOJÍDKY 0:5 (0:1)

Góly: 53. a 66. Adam Pollák, 10. Lubomír Janík, 83. Tomáš Voříšek, 88. Bohumil Vardan,

ŽK: Ernest Romanchuk, Ondřej Skoupil, Rok Mohorko – Jakub Linek, Lubomír Janík, Martin Chytka,

rozhodovali: David Záleský – Michal Zámečník a Tomáš Dufek,

65 diváků.

Nejbližší program KOZOJÍDEK:

V DALŠÍM KOLE SE SK KOZOJÍDKY PŘEDSTAVÍ PŘED SVÝMI FANOUŠKY, A TO V NEDĚLI 21. KVĚTNA, KDY PŘIVÍTAJÍ VE SVÉM SPORTOVNÍM AREÁLU TÝM VELKÉ NĚMČICE. VÝKOP JE TRADIČNÍ, TEDY v 10 HODIN!

(red.)

Štítky:

sport