Zprávy

PORTA APERTA – brány dílen, farem a výroben dokořán.

Úterý Srpen 16, 2022
352
Vinařství SPIELBERG (foto Vinařství SPIELBERG)

Téměř osmdesát řemeslných dílen, farem a výroben potravin či nápojů z celé České republiky společně otevře návštěvníkům.

Všechny je spojuje to, že jejich výrobky nesou některou ze značek kvality zastřešených Asociací regionálních značek. Stane se tak 17. září 2022 a na Slovácku půjde o tři místa, dva držitele značky Tradiční výrobek Slovácka a jednoho držitele značky Slovácko regionální produkt.
Navštívit bude možné Vinařství SPIELBERG v Archlebově, které získalo certifikovanou značku pro své odrůdové vinné mošty. Do výroby nechá nahlédnout vyhlášená strážnická modrotisková dílna. Za mléčnými produkty se můžete vydat do Vlčnova na Rodinnou farmu Šobáňovi.
Kde a jak certifikované produkty vznikají? Kdo je vyrábí či pěstuje? To mohou návštěvníci zjistit na vlastní oči a na řadě míst si i vlastnoručně výrobu vyzkoušet. Podle typu produkce budou připravené i ochutnávky, mini jarmarky či další doprovodné programy pro děti i dospělé. Například v Archlebově to bude ve vinařství SPIELBERG Burčákobraní s regionálními trhy.
Mapu a seznam míst, které můžete v rámci druhého ročníku PORTY APERTY navštívit, spolu s popisem nabídky a odkazy na podrobnější informace najdete na www.porta-aperta.cz.
Akci pořádá Asociace regionálních značek, která více než 15 let zviditelňuje kvalitní regionální výrobky, služby a zážitky. Aktuálně sdružuje 29 regionů po celé České republice, v nichž je
certifikováno přes 1000 kvalitních místních produktů. Certifikát regionální značky garantuje místní původ a kvalitu řemeslného výrobku či potravin a přírodních produktů, služeb v cestovním ruchu a zážitků.

Zdeněk Šmýd

Štítky:

život v regionu