Sport

POD KOUČEM DUBŇAN ZDEŇKEM HORÁKEM SE ZAČALA HODNĚ KYMÁCET TRENÉRSKÁ STOLIČKA!

Pondělí Duben 3, 2023
799
Fotbalisté Dubňan (modré dresy) nestačili na prvního apríla na lídra 1. A třídy z Pohořelic. (Foto: Marek Pluháček)
DUBŇANY – Přiznám se bez mučení, že mi začal regionální fotbal po desetidenním pobytu na jihu Čech hodně chybět, i když došlo i na zpestření, a to ve formě velkého rozhovoru s ex-reprezentantem fotbalu v Česku Janem Kollerem, to bylo ale INÉ KAFÉ!
Nyní jsem tedy už zpátky na Hodonínsku a první moje návštěva na Hodonínsku směřovala na první apríl do čtvrtého největšího města našeho regionu, a to do bývalých hornických Dubňan. Místní fotbalisté prožívají velmi strastiplné období, když od 16. října 2022 po porážce ve Velkých Pavlovicích v poměru 1:3 prohráli celkem šestkrát (!), aby tuto nelichotivou bilanci přerušili pouze v dohrávce 1. kola (hrála se 6. listopadu 2022), ve které doma zdolali Vojkovice 3:0.
Není proto překvapením, že tým z Dubňan se rázem tak pasuje mezi kandidáty na sestup a už další derby-duel u sousedů v Miloticích, který se hraje v neděli 9. dubna od 16 hodin, hodně napoví o dalších možnostech obou celků. Domácím Miloticím totiž náleží nyní 12. příčka (mají 11 bodů), o tři body více mají na 11. místě Dubňany!
Hostující favorit začal sobotní mač podle předpokladů, když po 18 minutách vedl hravě 2:0. Po půlhodince hry vrátil Baníkovce do zápasu Křižka, který poslal kulatý nesmysl z úhlu k levé tyči do čeřenu – 1:2. Převaha vítězů byla v první půli markantní, o čemž nejlépe vypovídají čísla zápasu za tento časový úsek: střely na branku 1:5, mimo 1:4 a rohy 0:1. V domácím týmu zápas určitě nevyšel brankáři Novotnému, který má „prsty“ ve druhé a třetí brance vítězů, ale také obránce Hlaváč pamatuje určitě na lepší zápasy v dresu Dubňan než byl tento s lídrem skupiny.
Nespokojenost byla ale znát i ke konci utkání, kdy se z tribuny ozval hlas nespokojeného domácího fanouška, který vyjádřil hlasitě svůj názor: „Horák ven!“
Po utkání jsem chtěl komentář domácího kouče Zdeňka Horáka, ten však odmítl zápas pro web ISLOVÁCKO.CZ zhodnotit! Jako důvod uvedl skutečnost že, cituji: „Těsně po zápase jsou ve mně ještě emoce, přitom bývám hodně kritický a tak bych třeba mohl některým lidem, co dělají do fotbalu v Dubňanech i ublížit, a to prostě nechci!“
„Dalo se očekávat, že začneme z obrany, neboť k nám přijel první celek tabulky. Hosté potvrdili kvality, dali nám dva rychlé góly. Bohužel děláme individuální chyby a to nás stálo i tento zápas. Do druhé půle jsme vstoupili odvážně, hráli jsme na polovině soupeře dobrých 15 minut, ale pak jsme dostali dvě branky a už se zápas jen dohrával. Zatím otázku kolem nového trenéra nebudeme komentovat, ale nabízí se to, toť vše a BEZ DALŠÍHO KOMENTÁŘE,“ řekl dosti tajemně vedoucí domácího mužstva ALEŠ HARTMAN.
SESTAVA CELKU FK BANÍK DUBŇANY:
Igor Novotný – Dušan Sviták, Jakub Sasínek, Patrik Hlaváč, Daniel Juřica (81. Michal Fatěna) – Tomáš Šalša (72. Ondřej Krejčiřík), Vojtěch Hofírek, Tomáš Zelinka, Ondřej Skočík – Jakub Křižka (65. Adam Šťastný), Lukáš Noga (65. Miloš Albert).
KRAJSKÁ 1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 16. KOLO
FK BANÍK DUBŇANY – TJ SOKOL POHOŘELICE 2:4 (1:2)
Góly: 31. Jakub Křižka, 90. vlastní (Zbyněk Petrásek) – 12. Patrik Hron, 18. Bohuslav Lang, 71. Michal Ševčík, 81. Dmytro Yatsyna,
žluté karty: Tomáš Zelinka, Vojtěch Hofírek, Lukáš Noga, Dušan Sviták (všichni DUB.),
řídili: Milan Haminger – Petr Šenkýř a Jan Oujezdský,
175 diváků.
(red.)

Štítky:

sport