Sport

Po třech sezonách se do Veselí nad Moravou vrací znovu ženská házená!

Středa Červen 8, 2022
1506
Ilustrační foto: Pavel Vavroušek

VESELÍ nad MORAVOU – V létě v roce 2020 skončila ženská házená ve třetím největším městě Hodonínska zejména z finančních důvodů a už tehdy se nechal v jednom z rozhovorů slyšet Ivo Sádlo, předseda klubu, že ženy se vrátí na mapu Česka nejpozději do tří let!

Toto se nakonec podařilo, neboť od sezony 2022-2023 se ženy z klubu SHK Veselí nad Moravou přihlásí do 2. ligy, začnou tedy od píky!

„Družstvo jsme řádně přihlásili do 2. ligy a věřím, že opět bude hala „Peklo“ ve Veselí nad Moravou pro soupeře velkým strašákem. Už na zápasy starších dorostenek, které hrají 2. ligu a doma prohrály pouze jediný zápas s Otrokovicemi, chodilo do „Pekla“ tolik fanoušků, jako dříve na zápasy žen v MOL lize a to je jasný signál, že Veselí nad Moravou je vysloveně házenkářské město. Ženy se tak vrací na palubovku po dvou letech. Tým budou tvořit bývalé hráčky, k tomu ty, co se vrací po mateřské dovolené a šanci by měly dostat i nejlepší dorostenky. Trenérem zůstává zkušený Ľuboš Hudák, který má navíc ještě funkci manažera klubu. Jsem přesvědčený, že ve Veselí nad Moravou se začně znovu chodit na kvalitní ženskou házenou, i když to bude v následující sezoně jen 2. liga,“ říká dlouholetý sekretář veselského klubu VLASTIMIL „AŤA“ PROCHÁZKA.

J.P.

 

Ilustrační foto: Pavel Vavroušek

Štítky:

sport