Zprávy

PO SLABŠÍM VÝKONU S OSTRAVOU PŘIŠEL NA TURNAJI V HODONÍNĚ PRO DOMÁCÍ ŽENY Z TANGA VYDAŘENÝ DUEL S PRAŽSKOU SLAVIÍ!

Pondělí Leden 9, 2023
530
Na snímku jsou ženy FC TANGO Hodonín s trenérem Michalem Brovjákem (vlevo stojící) a klubovým vedením. (Foto: archiv klubu FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – První liga futsalu žen v Česku se hraje opět turnajovým způsobem. Dějištěm pátého kola byla v neděli hodonínská hala TEZA, kde kromě domácího TANGA zavítaly i hráčky z týmu Nástěnky Brno, FC Baník Ostrava a Slavia Praha.

Pražská Slavia měla před cestou na jih Moravy z pěti dosavadních zápasů pouze jediný bod, ale v Hodoníně poprvé v této sezoně se mohla radovat z vítězství. Naopak se tabulkou propadají brněnské Nástěnky, které obě utkání nezvládly, když vždy padly po stejném výsledku 1:2!

VÝSLEDKY FC TANGO HODONÍN:

1. ZÁPAS: TANGO HODONÍN – FC BANÍK OSTRAVA 0:3 (0:2)

Zbytečná ztráta bodů domácích futsalistek! Ty nezačaly dobře, když v 17. minutě prohrávaly 0:2. Mohly se ale vrátit do utkání na začátku druhé půle, kdy dostaly šanci skórovat z penalty – tu však Klára Horáčková neproměnila, když trefila pouze připravenou gólmanku Simonu Piprekovou!

Ve 26. minutě se zaskvěla ZÁKROKEM NEDĚLE domácí brankářka Pavlína Horáková, která neskutečným způsobem vychytala ostravskou hráčku a zabránila tak jisté brance!

V závěru se rozhodla domácí lavička pro hru bez brankářky, ale tato se TANGU nezdařila, neboť ve 39. minutě trefila prázdnou branku hostující Bočková – 0:3!

Branky a přihrávky: 8. Veronika Jančová (Uličná), 17. Veronika Jančová (Šímová), 39. Karin Bočková (Brudná),

řídili: Michal Gasnárek a Martin Štipčák,

delegátem zápasu byl Zdeněk Hulcký,

80 diváků.

„Byli jsme určitě horším týmem, až na tu penaltu jsme v podstatě šanci neměli! Nechali jsme v první půli dvakrát-třikrát propadnout hráčky soupeře a ten nám z ničeho dal dvě branky, a i proto jsme tento duel výsledkově nezvládli,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ trenér domácího celku MICHAL BROVJÁK.

2. ZÁPAS: TANGO HODONÍN – SK SLAVIA PRAHA 3:1 (0:1)

Slávistky se namlsaly v předešlém souboji s brněnskými Nástěnkami a po ztrátě míče domácí Moniky Strmiskové v 18. minutě se ujaly vedení 1:0!

Obraz hry se ale změnil po přestávce, když srovnala Skupinová, aby obrat dokonala parádní trefou do pravé šibenice Horáčková a 47 sekund před koncem z nulového úhlu se trefila přesně ke vzdálenější tyči po zemi do branky Daňková – 3:1. TANGO tak oslavilo druhou výhru v této sezoně, má nyní 7 bodů při bilanci 2-1-6, skóre 13:27 a patří mu střed ligové tabulky!

Tato výhra byla tak trochu i dárkem pro nedávného oslavence, a to kouče hodonínských žen MICHALA BROVJÁKA, který si loni na Silvestra připomněl své 35. narozeniny. Takže trenére – za web ISLOVÁCKO.CZ ti přejeme hlavně hodně zdraví, lásky, osobních, pracovních a sportovních úspěchů!

Góly: 27. Zdenka Skupinová, 30. Klára Horáčková, 40. Kristýna Daňková – 18. Aneta Košvancová.
„V první půli jsme měli dvě šance, ale neuspěli jsme. Naopak Slavia z ojedinělého úniku, kdy jsme propadli, nás potrestala a šla do vedení 1:0. Jsem rád, že baby se ve druhé půli „kously“, zabraly, daly do toho srdíčko a po parádních dvou trefách (druhá a třetí branka v síti Slavie Praha – pozn. red.) jsme si po zásluze připsali druhou výhru v tomto ligovém ročníku,“ řekl spokojený hodonínský lodivod MICHAL BROVJÁK.
Zbývající výsledky z nedělního 5. kola 1. ligy žen ve futsalu:
* Nástěnky Brno – Slavia Praha 1:2,
* Nástěnky Brno – Baník Ostrava 1:2.
V šestém turnajovém klání se ženy TANGA HODONÍN představí v Modřicích v sobotu 14. ledna 2023, kde se postupně utkají s celky Baník Most-Souš (výkop v 10:50 hodin), Technika Praha (12:50) a Nástěnky Brno (14:00).