Sport

PO SKVĚLÉM VÝKONU S LÍDREM SKUPINY PŘIŠEL NEPŘÍJEMNÝ ŠOK V DOMÁCÍM MAČI S HAVLÍČKOVÝM BRODEM!

Pátek Listopad 10, 2023
498
Snímek z nevydařeného duelu Drtičů doma proti týmu z Vysočiny. (Foto: Adam Krátký – zdroj web SHKM Baník Hodonín)

HODONÍN – U nás na Slovácku se říká, že „Po hodech bývá často bolení břicha!“ A přesně toto konstatování pasuje na poslední dva duely hodonínských hokejistů ve 2. lize! Ti totiž po senzačním výkonu pokořili doma vedoucí Havířov, aby o čtyři dna později znovu v domácím stánku utrpěli nejvyšší porážku v tomto ročníku.

Do tohoto klání nejlepší obrana v soutěži z týmu SHKM Baník Hodonín těžce narazila, když po první třetině již prohrávala 0:3 a po čtyřicetiminutách byl stav na hodonínské světelné tabuli dokonce 0:5. To byl neskutečný VILÁGOŠ, ze kterého se svěřenci domácího kouče Aleše Bachánka nedokázali již vzpamatovat a tak si bohužel museli zaknihovat svoji nejvyšší prohru ve druholigovém ročníku 2023-2024!

Po třech gólech se z domácí branky pakoval Drtič Dominik Piták, kterého nahradil od 21. minuty kolega z lavičky Ondřej Dolíška, ovšem ten již po 26 sekundách musel lovit první puk ze své svatyně! Drtiči by na tento zápas měli co nejdříve zapomenout a už se raději soustředit na nejbližší špíl, který je čeká v sobotu 11. listopadu od 18 hodin na ledě Nového Jičína, který v minulém kole padl na ledě Slezanů z Opavy po výsledku 3:4 po prodloužení.

Tým z Vysočiny si tak z Moravského Slovácka odváží po zásluze všechny body, když u vítězů zářil především třígólový kanonýr Marek Tecl.

Ve středu tak byla pověstná 13. (pořadí kola, ve kterém se tento souboj odehrál) šťastná pro hostující celek, naopak u Drtičů zůstalo po této nevydařené bitvě jen velké rozčarování a zklamání z předvedené hry.

2. HOKEJOVÁ LIGA, SKUPINA VÝCHOD – 13. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – BK HAVLÍČKŮV BROD 2:7 (0:3, 0:2, 2:2)
Góly a přihrávky: 48. Libor Macháň (Karafiát, Dobiáš), 51. Adam Bachánek (Luža, Karafiát) – 10. Milan Valášek (Kuchta, Čermák), 11. Adam Dvořák (Jan Novák, Pártl), 18. Marek Tecl (Valášek, Vala), 21. Marek Tecl (Křehlík, Jan Novák), 22. Filip Pártl (Čermák, Cachnín), 48. Lukáš Endál (Bureš, Cachnín), 53. Marek Tecl (Křehlík, Valášek),
vyloučení: 3:4,