Zprávy

PO DVOU LETECH SE ZNOVU KONAL MIKIN CUP – TURNAJ V MALÉ KOPANÉ!

Úterý Prosinec 20, 2022
1249
Na snímku je „B“ tým OFS Hodonín spolu s Igorem Zimou, hlavním pořadatelem vydařené akce (vpravo stojící). (Foto: Jaroslav Kicl)

LUŽICE – Dva roky byl z důvodu COVIDU-19 utrum, takže všichni se již těšili na třetí prosincovou sobotu, kdy se znovu bojovalo o medaile na 11. ročníku Memoriálu Mikuláše Zimy pod oficiálním názvem „O putovní pohár předsedy KR (Komise rozhodčích) a pod záštitou předsedy OFS Hodonín“ jako Mikin Cup.

V lužické hale se letos představilo celkem osm týmů, hrálo se systémem každý s každým a to vždy 1×14 minut. Kromě dvou hodonínských celků (OFS HO A i OFS HO B tým) zavítala do Lužic mužstva OFS Břeclav (jinak vítěz 10. ročníku, který se konal 14. prosince 2019), OFS Vyškov, OFS Brno-venkov, MěFS Brno-město, OFS Uherské Hradiště a Rozhodčí Senica.

Odehrálo se celkem 28 zápasů, přičemž v utkání s pořadovým číslem 27. se rozhodovalo o konečném vítězi: Uherské Hradiště podlehlo týmu Brno-město 0:1, takže z prvenství se nakonec radovali hráči z krajského města jihu Moravy. Utkání řídili rozhodčí z našeho regionu (Antonín Lipár, Kamil Horňáček a Bohumil Čikl) a sudí František Chabiča z Brna.

Pořadí na prvních třech místech:

1. BRNO-MĚSTO   – bilance 5-1-1, skóre 17:8, 16 bodů,

2. BŘECLAV         –            5-0-2,         26:9, 15,

3. UH. HRADIŠTĚ  –            4-2-1,         18:5, 14.

Výsledky hodonínských celků:

OFS HODONÍN „A“ (6. MÍSTO) – HODONÍN „B“ 5:2, – OFS BŘECLAV 0:3, – OFS VYŠKOV 0:2, – OFS UHERSKÉ HRADIŠTĚ 0:3, – OFS BRNO-VENKOV 0:3, – MĚFS BRNO-MĚSTO 1:1, – ROZHODČÍ SENICA 3:1,

OFS HODONÍN „B“ (8. MÍSTO) – BŘECLAV 1:8, – VYŠKOV 1:1, – UHERSKÉ HRADIŠTĚ 0:5, – BRNO-VENKOV 0:4, – BRNO-MĚSTO 0:2, – SENICA 1:2.

Pořadatelé opět vyhodnocovali po vydařené akci ty nejlepší.

Nejlepším střelcem se stal s 15 brankami Martin Bělák (Břeclav), brankářem Michael Vašík (Uherské Hradiště), hráčem David Řezník (Brno-město) a rozhodčím Petr Jonáš z Ratíškovic, který se ale momentálně uzdravuje po zdravotních problémech v sanatoriu, kam za ním putovala videová nahrávka z této akce. Osobností letošního turnaje byl určený Jaroslav Kolář z Vyškova a za dlouholetou vzornou reprezentaci arbitrů v našem regionu byl ohodnocený Jaroslav Svoboda z Hroznové Lhoty, který letos definitivně pověsil píšťalku na hřebík!

„Naposledy jsme se zúčastnili podobné akce minulý měsíc v Ivančicích, kde náš tým slavil konečné vítězství. Jsem neskutečně rád, že po dvouleté pauze jsme se s kolegy a kamarády mohli konečně setkat, a znovu jsme tak mohli navázat na již tradičně rodinnou atmosféru a společně zavzpomínat na bývalého sudího Mikuláše Zimu, který nás opustil v nedožitých 55 letech dne 24. srpna 2009. Přitom jsem měl obavy, aby se všechny mnou oslovené týmy zúčastnily, neboť nyní na jihu Moravy řádí chřipková epidemie a navíc v tomto čase je poměrně dost složitá situace na našich silnicích. Jsem tedy rád, že všechny týmy nakonec přijely a v Lužicích ve zdejší sportovní hale vytvořily vynikající, kamarádskou atmosféru, tak jak to bývá tady při této akci běžným zvykem. Turnaj sudích jsem založil a následně na něj navázaly týmy OFS Brno-venkov, OFS Břeclav, MěFS Brno-město, OFS Blansko a OFS Vyškov. Posledně dva jmenované celky toto přerušily, takže teď se hrají na jižní Moravě odbodné jen čtyři turnaje,“ prozradil webu ISLOVÁCKO.CZ za organizátory akce hlavní pořadatel, známý fotbalový regionální sudí IGOR ZIMA z Hodonína.

(red.)

Štítky:

sport