Sport

OSLAVY FOTBALU V KOZOJÍDKÁCH „POKAZIL“ SOUPEŘ Z VALTIC, KTERÝ NEPŘIJEL!

Pondělí Červen 10, 2024
655
Ženské týmy z Kozojídek spolu s rozhodčím zápasu Otakarem Březinou. (Foto: Tomáš Hanzelka)

KOZOJÍDKY – Na druhou červnovou sobotu připravili funkcionáři z Kozojídek VELKÝ DEN, kterým bylo připomenutí od 70 let znovuobnovené kopané v této obci na Veselsku. Oficiální pozvánku na velkou slávu obdrželo na 80 pozvaných hostů. Vše začalo slavnostním přípitkem v sále Obecního úřadu se svátečním obědem, kde se servíroval bramborový salát se smaženým řízkem, po kterém následovala volná debata, neboť se například potkali bývalí hráči, kteří se neviděli třeba několik let, a určitě bylo tedy co probírat!

Pro strohé oznámení e-mailem v pátek navečer, že k mistrovskému zápasu do Kozojídek se tým z Břeclavska prostě nedostaví (FK VALTICE), tak museli místní funkcionáři adekvátně zareagovat a kromě duelu Veteránů Kozojídek s Veterány Kněždubu (ten byl v řádném programu Oslav fotbalu) se do odpoledního programu dostal jeden takový sranda-mač, který obstaraly ženy a přítelkyně kozojídských hráčů a funkcionářů a tak alespoň z části zachránily tento slavnostní den fotbalu na Veselsku.

Jednání valtických fotbalových bafuňářů bylo jednoznačně velkou kaňkou na oslavách, nicméně každý špás něco stojí a s tím se musí valtičtí smířit. Čeká je určitě mastná pokuta, o jejíž výši rozhodne úterní zasedání STK při JmKFS Brno.

1. UTKÁNÍ KOZOJÍDSKÝCH OSLAV:

* VETERÁNI KOZOJÍDEK VERSUS VETERÁNI KNĚŽDUBU 1:1 (1:0), NA PENALTY VYHRÁLI HOSTÉ 4:2

Branky: 17. Petr Hozák – 33. Zdeněk Karásek,

pokutové kopy:

KOZOJÍDKY – Dalibor Gloza (nedal), Rostislav Škodák (dal), Antonín Škodák (ano), Aleš Domanský (ne),

KNĚŽDUB – Jan Bartošek (ano), Miroslav Pavlica (ano), Martin Uřičář (ano), Vlatimil Skamelka (ano),

rozhodoval výborně s tím, že si na zeleném trávníku zajistil patřičný respekt, starosta Kozojídek Otakar Březina, i když postrádal oba pomezní!,

sledovalo na sto spokojených diváků,

podle dohody obou týmů se hrálo 2×25 minut.

SESTAVY OBOU TÝMŮ

VETERÁNI KOZOJÍDEK (zelené dresy):

Prokop Hanzelka, Aleš Šupa – Jiří Vítek, Antonín Grabec, Kamil Absolon, Dalibor Gloza, Rostislav Škodák, Josef Matuška, Ivo Vorálek, Libor Cileček, Jaroslav Vinkler, Nikola Hrbek, Radek Vlček, Petr Červenka, Dušan Pírek, Jaroslav Horňák, Aleš Domanský, Petr Hozák, Eda Symerský, trenér: Zdeněk Buček.

VETERÁNI KNĚŽDUBU (kombinace dresů bílo-červená):

Stanislav Jurček – Zdeněk Karásek, Martin Uřičář, Karel Machala, František Skamelka, Michal Štípský, Jan Petrucha, Miroslav Pavlica, Vlastimil Skamelka, Marek Sasín, Radim Hrbáček, Michal Vítek, Jan Bartošek, Josef Matiáš, Vlastislav Chromeček, Lukáš Navrátil, trenér: Josef Matiáš, vedoucí mužstva: Radek Mrkva.

2. UTKÁNÍ KOZOJÍDSKÝCH OSLAV:

* ŽENSKÝ TÝM (ČERNÉ DRESY) – ŽENSKÝ TÝM (BÍLÉ DRESY) 1:1, NA PK 1:1

Góly: Kristýna Všetulová – Alena Lacková, penalty proměnily: Marie Domanská – Alena Lacková,

i tento duel bez problémů odřídil domácí funkcionář Otakar Březina.

Hrálo se na menším hřišti s brankami menších rozměrů. Oba celky se snažily, bylo znát, že je fotbal na této úrovni neskutečně naplňuje a nic se nepodcenilo, neboť po celou dobu byly k dispozici i dvě vyškolené zdravotnice (jejich jména se nám nepodařilo bohužel do napsání tohoto materiálu získat!), které se výborným způsobem staraly o zdraví hrajících fotbalistek-ryzích amatérek.

Po akci jsme oslovili trenéra mužů týmu SK BRITTERM KOZOJÍDKY, RICHARDA HROTKA, který řekl:

Trošku mě to mrzí, že po nějaké slabší pasáži jsme se znovu vrátili na vítěznou cestu, ale chtěl jsem, abychom ty tři body z posledního zápasu sezony udělali přímo na hřišti a ne díky kontumačnímu výsledku 3:0! Přál jsem si, abychom skončili po skvěle rozehraném podzimu jako nováček na prvním místě, ale když to začalo být nereálné, tak jsme nechtěli skončit hůře než na druhé pozici. Za bodový zisk a celkové umístění hodnotím sezonu velmi dobře a především pozitivně. Kdyby mi někdo na startu této sezony řekl, že skončíme v popředí tabulky, tak bych tomu asi nevěřil a jinak to bral asi všemi deseti. Byly i problémy (nemoci, zranění), a pokud bych měl černé myšlenky a třeba nějakých 4-5 hráčů bylo zdravotně mimo, snad bychom soutěž asi ani nedohráli. Naštěstí se toto nestalo, takže jsem za to rád a věřím, že se nám podaří dát dohromady tady v Kozojídkách pro nový fotbalový ročník opět skvělý mančaft. Kluci si to letos uhráli sami, vytvořil se tady skvělý tým a už teď máme vytipované nějaké posily, ovšem nechtěl bych to teď zakřiknout a proto nebudu záměrně uvádět jména těchto hráčů, asi mi rozumíte! Co se týká účasti na úterních a středečních trénincích, tak tato byla oproti sezoně v 1. B třídě menší, což mě mrzí, doufám, že do nové sezony půjdeme s větší tréninkovou zátěží, protože samotná letní příprava je docela krátká. My ji začínáme 9. července, bude tedy obsahovat pouhé čtyři víkendy. V plánu máme sehrání tří přípravných duelů (SO, 20. července doma s Kyjovem od 17:30 hodin, SO, 27. 7. v Bukovanech s výkopem v 10:30 a generálkou na nový ročník by měl být domácí souboj s „B“ celkem Baníku Ratíškovice se začátkem v 17:30) s tím, že do Poháru jsme se záměrně nepřihlásili a dáváme jednoznačně přednost samotné soutěži v 1. A třídě (od sezony 2024-2025 nově s názvoslovím 6. Liga – pozn. webu ISLOVÁCKO.CZ). A co se týká nabídky na trénování v jiném klubu v rámci regionu? Nějaká tam byla, ale konkrétní nebudu, protože s hlavními sponzory fotbalu v Kozojídkách, s manželi Břečkovými, jsme se dohodli, že od rozdělané práce nebudu odcházet a to platí“!

(red.)

Štítky:

sport