Sport

OPĚT VYDAŘENÁ FOTBALOVÁ BENEFICE NA HODONÍNSKÉM NESYTU!

Pondělí Červen 24, 2024
556
Snímek z fotbalové Benefice na hodonínském NESYTU. (Foto: Jakub Formánek)

HODONÍN – Již 5. ročník fotbalové BENEFICE vidělo ve fotbalovém stánku hodonínského fotbalového klubu FC NESYT téměř 200 náramně spokojených diváků, kteří zakoupením losu (jeden kus za 100 Kč) měli velkou šanci v bohaté tombole zabodovat a navíc pomohli prospěšné věci – letos se penízky z tomboly převedly na konto Zeleného domu pohody v Hodoníně a tato částka byla vyšší než 33 000 Kč! Zatím se nejvíce vybralo ve 2. ročníku, a to přes 40 000 Kč pro rodiny zasažené tornádem.

Letos se utkání mezi fotbalisty NESYTU Hodonín (v minulé sezoně obsadili v základní 3. A třídě na Hodonínsku třetí místo) a hokejisty v kopačkách z klubu SHKM Baník Hodonín lépe vydařilo hokejistům, kteří si poprvé v této velmi oblíbené BENEFICI zaknihovali první výhru, a to v poměru 4:2. Střelecky zářil v pátečním úmorném vedru hokejový obránce Tomáš Sedláček, který byl při střelecké chuti – dal tři branky a na přesnou trefu spoluhráče Libora Stuchlíka přihrával. Domácí borci se sice snažili, měli několik velmi dobrých příležitostí, ale ve finále jim chyběl větší klid a jistota v pokutovém území zdatného protivníka. NESYT si spravil částečně náladu při zahrávání pěti pokutových kopů na každé straně, když v této sportovní disciplíně dal všech 5 penalt, hokejisté Baníku ve čtvrté sérii neuspěli, takže stav po penaltách byl 5:4 pro pořádající NESYT.

Slavnostní výkop provedl na úvod tohoto duelu Petr Srnec, ředitel ZELENÉHO DOMU POHODY v Hodoníně.

BENEFIČNÍ FOTBALOVÉ UTKÁNÍ – 5. ROČNÍK

* FC NESYT HODONÍN – SHKM BANÍK HODONÍN 2:4 (1:2), NA PK 5:4

Góly: 35. David Fibingr, 53. Filip Musial – 14., 27. a 70. Tomáš Sedláček (obránce), 58. Libor Stuchlík (obránce),

bez žlutých karet,

rozhodovali: Igor Zima – Bohumil Čikl a Ivo Ondrovčík (všichni HO),

přítomno na 180 náramně spokojených diváků.

HLASY PO UTKÁNÍ

Jsme rádi, že tradice exhibičních benefičních zápasů pokračuje. Dnes se sice hrálo za velmi teplého počasí, i tak si ale myslím, že se zápas vydařil. Kluci z Baníku letos poskládali velice silný tým a zaslouženě získali v této Benefici vůbec první výhru. My jsme spálili bohužel spoustu dobrých příležitostí a přesto, že se hrálo netradičně již v pátek v podvečer, přišla do ochozů zdejšího areálu velmi slušná návštěva. Podařila se nakonec vybrat velmi slušná suma pro dobrou věc a tímto děkujeme všem, kteří se na samotném utkání jakkoliv podíleli, a to všem sponzorům a přítomným fanouškům, a už teď se budeme těšit na pokračování této skvělé tradice!“, řekl po vydařené akci hrající kouč hodonínského NESYTU MIROSLAV KLIMEK.

Letošní zápas hodnotím velmi kladně! Sešli jsme se ve velkém počtu, představily se i letní posily Baníku a tak kromě pár omluvenek jsme byli téměř kompletní. Jsem rád, že na NESYT zavítali i hráči, kteří zatím nejsou zdravotně v pořádku. Výsledkově se nám zadařilo a po dobrém týmovém výkonu jsme se v pátém ročníku dočkali konečně i výhry. Musím pochválit všechny hráče, ale vyzvednu především Tomáše Sedláčka, který se podílel na všech našich brankách, když ke svému hattricku přidal i asistenci na gól Libora Stuchlíka. Doufám, že toto pečlivě již zaregistroval náš pokladník a že to Sedlovi poctivě napíše. Celá akce byla perfektně zorganizovaná (hlavní organizátor byl klub FC NESYT Hodonín – pozn. webu ISLOVÁCKO.CZ) a musím konstatovat, že každým rokem se její úroveň zvyšuje. Za celý náš tým bych chtěl poděkovat všem, kdo se na BENEFICI podíleli. V tombole byly parádní ceny (celkem 77 cen!) a děkujeme všem fanouškům i hráčům obou týmů, díky kterým se nakonec podařilo vybrat pro Zelený dům pohody skvělou finanční částku,“ konstatoval po utkání spokojený trenér Baníkovců v kopačkách TOM POLÁK.

(red.)

Štítky:

sport