Sport

OD SEZONY 2024-2025 BUDE JINÉ NÁZVOSLOVÍ FOTBALOVÝCH SOUTĚŽÍ!

Středa Květen 29, 2024
551
Momentka z okresního fotbalu Hodonínska. (Foto: Milan Dohnálek)

HODONÍN – Od nového soutěžního fotbalového ročníku 2024-2025 vejde v rámci jihu Moravy a našeho regionu v platnost nové názvosloví pro fotbalové soutěže. Co to v praxi bude znamenat?

Současný název:                                                                                       Nově od nového ročníku:

Krajský přebor dospělých                                                                         5. liga dospělí JmKFS

1. A třída dospělých, skupina A                                                                6. liga dospělí JmKFS (A)

1. A třída dospělých, skupina B                                                                6. liga dospělí JmKFS (B)

1. B třída dospělých, skupina A                                                                7. liga dospělí JmKFS (A)

1. B třída dospělých, skupina B                                                                7. liga dospělí JmKFS (B)

1. B třída dospělých, skupina C                                                                7. liga dospělí JmKFS (C)

Krajský přebor dorostu – starší                                                                 4. liga starší dorost JmKFS

Krajský přebor dorostu – mladší                                                              4. liga mladší dorost JmKFS

1. třída dorostu, skupina A                                                                       5. liga starší dorost JmKFS (A)

1. třída dorostu, skupina B                                                                       5. liga starší dorost JmKFS (B)

1. třída dorostu, skupina C                                                                       5. liga starší dorost JmKFS (C)

Krajský přebor starších žáků                                                                    Krajská liga starší žáci JmKFS

1. třída starších žáků, skupina A                                                              Krajská soutěž st. žáci JmKFS (A)

1. třída starších žáků, skupina B                                                              Krajská soutěž st. žáci JmKFS (B)

Krajský přebor mladších žáků                                                                 Krajská liga mladší žáci JmKFS

1. třída mladších žáků, skupina A                                                           Krajská soutěž m. žáci JmKFS (A)

1. třída mladších žáků, skupina B                                                           Krajská soutěž m. žáci JmKFS (B)

Jinak Krajský pohár dospělých JmKFS Brno a Krajský pohár starších žáků JMKFS Brno zůstal beze změny ve svém názvosloví!

Nový fotbalový ročník 2024-2025 bude v kraji zahájen 2. hracím kolem oficiálně v neděli 11. srpna 2024, poslední kolo (15.) by se mělo odehrát v neděli 10. listopadu 2024.

Krajský pohár začíná předkolem ve středu 31. července 2024 (výkop v 17:30 hodin), 1. kolo je na programu v neděli 4. srpna 2024 od 17:30 hodin a v tomto kalendářním roce se ještě jednou půjde na Krajský pohár, a to na zápasy 2. kola, které se má odehrát ve středu 4. září 2024 s výkopem v 17 hodin.

Jinak na Hodonínsku se od nové sezony nebude chodit u mužů na Okresní přebor, ale nově na 8. LIGU a fanoušek neuvidí zápas základní 3. třídy, ale bude sledovat duel 9. LIGY!

(red.)

 

Štítky:

sport