Zprávy

Od Nového roku bude mít Dům kultury v Hodoníně nové vedení

Úterý Prosinec 8, 2020
1177

HODONÍN – Devět let působil na pozice ředitele hodonínského Domu kultury Marcel Řimák (61) a už zde skončil. Koncem letošního srpna letošního roku bylo vypsáno u zřizovatele zařízení – Město Hodonín – na tuto funkci výběrové řízení. Odvolání Řimáka proběhlo radou města ke dni 7. prosince a nepomohla k tomu ani petice, kde podepsaní lidé chtěli, aby kulturní dům dál vedl. Nyní je jeho ředitelkou do konce roku Miluše Šafránková. Od 1. ledna 2021 ji vystřídá na pozici Adam Procházka.     

Sedmadvacetiletý Adam Procházka uspěl jako vítěz ve dvoukolovém výběrovém řízení z devíti přihlášených uchazečů. Výsledky výběrového řízení potvrdili radní na své schůzi koncem listopadu. 

Mgr. BcA. Adam Procházka pochází ze Ždánic a má velké zkušenosti v oblasti kultury. Vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně a Vysokou školu manažerskou ve Varšavě. Poslední tři roky pracuje jako manažer produkce a uměleckého provozu Janáčkovy filharmonie v Ostravě. Má velké zkušenosti v oblasti kultury. Řídil například crossover projekty s přesahem žánrů klasické a populární hudby, spolupracoval na pořadech s českou i rakouskou televizí a dalšími veřejnoprávními médii a má zahraniční pracovní zkušenosti i mimo Evropu. Je také aktivním hudebníkem, v minulosti byl součástí Vojenského uměleckého souboru Ondráš Brno. 

Odstupující jednašedesátiletý Marcel Řimák vedl před nástupem do Hodonína v roce 2011 devatenáct let kulturní dům ve svém bydlišti ve Veselí nad Moravou.  Éra zakladatele přehlídek ruských a asijských filmů tak skončila.               (av)