Zprávy

NOVÁČEK KRAJSKÉHO PŘEBORU Z RATÍŠKOVIC ZASKOČIL DOMÁCÍ BŘECLAV, KTERÁ HRAJE O TŘÍDU VÝŠ!

Čtvrtek Únor 23, 2023
1369
Na snímku starší dorost Ratíškovic s trenéry Pavlem Vaculou (stojící vlevo) a Michalem Vacenovským (stojící vpravo). (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Starší dorost Ratíškovic postoupil po minulé sezoně do Krajského přeboru, kde mu patří ze 16 týmů solidní šestá pozice. Borci kolem koučů Pavla Vaculy a Michala Vacenovského (v zimní přestávce skončil u týmu kouč Petr Zemánek mladší, který dostal zajímavou nabídku od MSK Skalica, kde se ujme výběru U14, který hraje první ligu) mají za sebou včetně nedávného duelu právě v Břeclavi i přípravný špíl v Rakousku na vídeňské Austrii, kde s tamním dorostem prohráli 1:2, když gól Baníkovců zaznamenal Martin Lacko. V hlavním městě našich jižních sousedů se ale představili i muži a mladší dorost z bývalé druholigové bašty na Hodonínsku.

PŘÍPRAVNÁ KOPANÁ

MSK BŘECLAV STARŠÍ DOROST – FK BANÍK RATÍŠKOVICE STARŠÍ DOROST 3:4 (0:2)

Góly vítězů: Dominik Svoboda 3, Sebastian Toman 1.

Domácí byli sice v roli favorita (hrají Moravsko-Slezskou divizi – skupina D), ale duel nezvládli. Už v poločase mohli prohrávat o více než dva góly a že je porážka hodně štvala, svědčí i skutečnost, že nebyli ochotni se po zápase se soupeřem sportovně rozloučit!

„Jako nováček KP si počínáme moc dobře a troufnu si říct, že s naší hrou patříme k velkému překvapení. V podstatě jsme podávali po celý podzim 2022, až na nečekaný výbuch v derby zápase v Kyjově (porážka 0:7), vyrovnané výkony! Souboj v Břeclavi jsme zvládli velmi dobře, a i když v první půli jsme dali dva góly, naše vedení mělo být po poločase daleko větší. Z naší strany to byl výborný kolektivní výkon, a i když jsme postrádali trio hráčů, kteří byli na soustředění s A týmem mužů (stoper Patrik Škrovánek a záložníci Viktor Vacula s Martinem Lackem), tak jsme tým z divize přehrávali a nakonec zaslouženě i vyhráli. Tým jsme tak doplnili pěticí hráčů z našeho mladšího dorostu, kteří se určitě neztratili – Damián Mičola, Šimon Kordula, Dominik Svoboda, Adam Černý a Šimon Luňák. Hodně nám pomohlo nedávné soustředění na Mlýnkách, kde jsme byli v penzionu Jana, tréninkové dávky jsme ale absolvovali na nedaleké umělce ve Strážnici. Pětidenního soustředění se zúčastnilo celkem 22 fotbalistů, což je určitě dobré číslo. Nejbližší zápas nás čeká tuto neděli na umělce v Dubňanech, kde si to rozdáme s týmem mužů ze Sobůlek, aby generálkou na jarní odvety byl duel na přírodní trávě v Ratíškovicích proti dorostu Bzence, a to v sobotu 4. března,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ jeden z trenérů starších dorostenců Ratíškovic PAVEL VACULA.

(red.)

Štítky:

sport