Zprávy

NOVÁČEK BODOVAL VE TŘETÍM SOUBOJI PO SOBĚ!

Pondělí Říjen 24, 2022
298
Situace před brankou Hodonína. Ze sobotního souboje Opavy s Hodonínem. (Foto: web klub HC Slezan Opava)

OPAVA – Ve Slezsku se nováčkovi z Hodonína zadařilo potřetí za sebou bodovat, když zápas po 60 minutách skončil 2:2, v pětiminutovém prodloužení ale gól nepadl, takže o osudu tohoto duelu musely rozhodovat až samostatné nájezdy. V nich se lépe dařilo Jihomoravanům, když ten rozhodující proměnil Jakub Němec (ve čtvrté sérii uspěl i hostující Vojtěch Krejčiřík), u domácích ze čtyř pokusů ani jednou výtečný hodonínský gólman Ondřej Dolíška neinkasoval!

Baníkovci jsou zřejmě již z nejhoršího venku, neboť už jim nepatří poslední příčka a k tomu jim dopomohla právě skvělá bilance z posledních tří zápasů, ve kterých vždy dokázali bodovat. Naopak se trápí Slezané, kteří již počtvrté v řadě prohráli a v Opavě již asi zvedají výstražný prst!

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 9. KOLO

HC SLEZAN OPAVA – SHKM BANÍK HODONÍN 2:3 PO SAMOSTATNÝCH NÁJEZDECH (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0)

Góly a nahrávky: 11. Petr Wolf (Pachula, Šindelář), 17. Marek Vojkůvka (Vojtovič, Věntus) – 8. Matěj Charvát (Dufek, Škápik), 26. Jakub Sajdl (Matějka, Peš), rozhodující nájezd dal hostující Jakub Němec,

vyloučení: 7:6,

využití: 0:2,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 34:32,

rozhodovali: Kapitanov – Vengřin a Veselý,

359 diváků.

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Věděli jsme, že nás čeká nesmírně náročný zápas o šest bodů. Soupeř byl na koni, dvakrát za sebou vyhrál. Začali jsme velmi dobře, měli jsme šance a dostali jsme se do vedení. Pak jsme ale udělali hloupé fauly, rozhodčí nás trestali za všechno a soupeři se podařilo přesilovky využít. Poté jsme měli navrch, byly tam i nějaké přesilovky, bohužel jsme ale neproměnili ani výhodu pět na tři, chybí nám tam střela. V prodloužení jsme měli šance, bylo tam sice nějaké přečíslení, ale nespadlo nám to tam. Nájezdy už jsou loterie, tentokrát to bohužel vyšlo soupeři,“ řekl pro opavský web asistent trenéra Opavy VLADIMÍR HOLÍK.

„Myslím, že jsme uhráli cenné dva body. Po vedoucí brance jsme úplně přestali hrát a soupeř zaslouženě vedl. Ve druhé třetině jsme sice v přesilovce srovnali, ale další šance jsme nevyužili. Ve třetí části jsme hráli až příliš času v oslabení, které jsme však díky obětavosti hráčů a pozorným zákrokům brankáře Ondry Dolíška přežili. Nájezdy nám vyšly lépe a mohli jsme spolu s fanoušky slavit. Moc si vážíme jejich podpory a je neskutečné, že za námi jeli až tak daleko!“ prozradil pro web SHKM Baník Hodonín trenér Baníkovců RADKO KŘIVINKA.

POZVÁNKA:

Tuto strředu, 26. října, hraje BANÍK HODONÍN doma s vedoucím celkem ORLI ZNOJMO. První buly bude vhozeno v 18 hodin!

(red.)

Štítky:

sport