Zprávy

NOVÁČEK 1. LIGY U NAŠICH VÝCHODNÍCH SOUSEDŮ PREMIÉRU NEZVLÁDL!

Pondělí Červenec 18, 2022
928
Momentka z utkání Skalica – Ružomberok (0:2). (Foto: Lukáš Grinaj)

SKALICA – Po šesti letech se šlo znovu ve Skalici na prvoligový fotbal. Všichni byli moc natěšeni, ale účastník Konferenční ligy z Ružomberku, který v 1. předkole zvládl duel s Kauno Žalgirisem po výsledcích 2:0 a 0:0 neponechal ani na Záhorí nic náhodě a v pohodě dokráčel za prvními třemi ligovými body.

Jinak Skalica je třetí tým FORTUNA:LIGY s nejmenším počtem obyvatel mezi 12 celky této soutěže. Má 15 022 obyvatel, druhé od konce jsou Zlaté Moravce (11 375) a s nejmenším počtem obyvatel startuje v nejvyšší slovenské soutěži tým Podbrezové (3 652).

Nutno ale přiznat, že zápas silně ovlivnila 23. minuta, ve které si počínal nedovoleně před vlastním pokutovým územím domácí Peter Čögley a sudí Filip Glova (jinak se mi zdálo z hlavní tribuny, že hlavní arbitr domácí moc „nešetřil“) tasil ihned pro viníka kartu barvy červené! Domácí museli změnit rozestavení, víc se zatáhli před vlastní pokutové území a bylo jen otázkou času, kdy se soupeř prosadí. Ten poprvé uspěl po dvaceti minutách, kdy po prvním rohu a následných zmatcích v domácí defenzivě se prosadil Matej Madleňák – 0:1. Do přestávky se ale ještě vítězové dostali ve 42. minutě do přečíslení tři na jednoho, po kterém zacílil přesně po zemi ke vzdálenější tyči Martin Regáli – 0:2.

To byl šok, ze kterého se už domácí nováček nedokázal dostat a tak odevzdal všechny body soupeři. Ten po přestávce zvolnil nasazené tempo, hra již ztratila na atraktivitě a utkání se jen v podstatě povinně dohrávalo.

VÝSLEDEK 1. UTKÁNÍ FORTUNA:LIGY

MFK SKALICA – MFK RUŽOMBEROK 0:2 (0:2)

STATISTIKA ZÁPASU:

Góly: 20. Matej Madleňák, 42. Martin Regáli,

ŽK: 26. Ján Vlasko, 74. Filip Blažek, 90. Andrej Fábry (všichni SK.),

ČK: 23. Peter Čögley (SK.),

rozhodovali: Filip Glova – Tomáš Straka a Patrik Kmec,

sledovalo 2 026 diváků.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ
„Chalani byli namotivovaní, na zápas se moc těšili. Nejprve jsme chybili při standardce soupeře, to by se stávat nemělo a
pak přišla 23. minuta a v ní červená karta pro náš tým. To se pak již těžko dohrává a tím se to pro nás celé změnilo! Je to zasloužená výhra soupeře, Ružomberku gratuluji,“ řekl na pozápasové tiskové konferenci kouč Skalice JURAJ JARÁBEK.
„Začátek utkání byl vyrovnaný. Pomohli jsme si dobře zahranou standardní situací a ještě do přestávky jsme využili přečíslení a šli jsme do dvougólového trháku. Ve druhé půli jsme nebyli tak trpěliví, což mě mrzí, ale důležité je, že jsme venku hned v prvním zápase naplno bodovali,“ hlásil spokojený trenér vítězů PETER STRUHÁR.
A jaký mám pocit z prvního zápasu Záhoráků v nejvyšší slovenské soutěži?
Jednoznačně utkání ovlivnilo vyloučení na straně Skalice, po kterém bylo zřejmé, že zkušený Ružomberok si tento duel pohlídá. Určitě ale není třeba bojovný celek ze Záhorí zatracovat, neboť ten může překvapit již v dalším kole na hřišti Zlatých Moravců. Je to prostě jen jedno utkání (a jak se říká – Jedna vlaštovka jaro nedělá!), které se domácím prostě nevydařilo podle představ, nic jiného bych v tom nehledal. Pokud bych byl fanoušek Skalice, moc spokojeně bych ze stadionu neodcházel, nicméně musím pochválit obsluhu místní VIP-ky, kde jsem si dopřál o přestávce ligového fotbalu kvalitní preso kávu!
V dalším domácím zápase se SKALICA představí ve třetím kole v SOBOTU 30. ČERVENCE, kdy od 18 hodin nastoupí proti Trenčínu!
(red.)

Štítky:

sport