Zprávy

NESYT ZKLAMAL, TŘI BODY SI NAKONEC ODVEZL SOK Z KYJOVSKA!

Čtvrtek Červen 1, 2023
766
Na fotce je tým mužů FC NESYT Hodonín. (Foto: zdroj – facebook klubu FC NESYT Hodonín)
HODONÍN – Utkání základní 3. A třídy na Hodonínsku se nakonec hrálo na přání Vřesovic již krátce po sobotním obědě (výkop byl ve 13:30 hodin), neboť v týmu z Kyjovska je celá řada fanoušků železné Sparty, kteří chtěli sledovat své miláčky i v posledním mači doma s Plzní, takže borci z odlehlé hodonínské čtvrti NESYT jim vyšli vstříc!
Domácí museli řešit brankářský post, neboť k tomuto zápasu nebyli k mání Radek Flajsar ani Miroslav Vykydal, takže do branky se postavil 32letý Jakub Březina, který je jinak s Jakubem Kořínkem nejlepším kanonýrem NESYTU s osmi přesnými zásahy.
A aby toho nebylo pro domácí až tak málo, hned ve 26. sekundě (!) po centru Zdeňka Možíše si míč nešťastně srazil do vlastní branky obránce Jiří Svoboda – 0:1. NESYT sice po patnácti minutách ukázal svoji sílu, když David Snášel se přesně po zemi trefil ke vzdálenější tyči (1:1), ovšem to byl jen záblesk naděje pro hodonínské chasníky. Ti totiž „žili“ pouze v prvním dějství, neboť po obrátce přišly gólové chvíle fotbalovějšího a bojovnějšího soupeře: v 54. minutě se z trestného kopu ze 23. metrů prosadil kanonýr Zdeněk Možíš (1:2) a pak dvakrát z bílého bodu postupně Tomáš Zedník (po faulu domácího gólmana na Zdeňka Možíše) a čtvrt hodiny před koncem Josef Donátek, když druhá penalta v zápase se nařídila po nedovoleném zákroku domácího Jakuba Sládka. Slabou náplastí na mizerný výkon NESYTU byla branka z poslední minuty, kterou zaznamenal přesnou ranou po zemi k levé tyči Michal Baják – 2:4.
Já při návštěve stadionu v NESYTĚ jsem zalovil ve vzpomínkách, neboť přesně si pamatuji, že se tady hrávala celostátní liga mladších a starších žákyň, ale k výkladním skříním tohoto hodonínského klubu patřily samozřejmě především ženy, které zde dlouhé roky reprezentovaly město Hodonín a vůbec celý náš region ve druhé celostátní lize! A když už jsme v historii, tak je třeba zmínit, že v okresním městě bylo celkem pět fotbalových týmů, a to NESYT, SIGMA, VTJ, SOKOL a STAVRO, později přejmenované na ROMA Hodonín, která hrávala své zápasy na hřišti Mrkotálky!
Dnes jsme rádi, že máme v Hodoníně dva aktivní kluby – FK a právě NESYT, což si myslím, že je na počet obyvatel (cca necelých 25 000) hodně malé ČÍSLO. Ale to už je na větší debatu či diskuzi!
3. A TŘÍDA – 22. KOLO
FC NESYT HODONÍN – TJ SOKOL VŘESOVICE 2:4 (1:1)
Góly: 15. David Snášel, 90. Michal Baják – 1. vlastní Jiřího Svobody po centru Zdeňka Možíše, 54. Zdeněk Možíš, 65. z PK Tomáš Zedník, 75. z PK Josef Donátek,
žluté karty: Jakub Sládek – Ondřej Červenka,
střely na branku: 11:10,
mimo: 10:5,
rohové kopy: 3:4,
řídili: Daniel Netopil – Petr Zálešák a Otakar Konečný,
za ideálního fotbalového počasí sledovalo 100 diváků.
ŘEKLI PO UTKÁNÍ
„Myslím si, že dnes jsme měli vyhrát bez jakýchkoliv problémů! My ale místo toho jsme nepochopitelně nervózní, přitom o postupu Vracova je již rozhodnuto, takže tomu vůbec nerozumím. Měli jsme si zahrát v pohodě fotbal, když můžeme, ale to jsme bohužel nenaplnili. Za mě je to obrovské zklamání, s takovým výkonem jsem vůbec nepočítal,“ řekl hodně zklamaný kouč NESYTU PETR CHRAMOSTA.
„Mysleli jsme, že domácí budou silnějším týmem. NESYT mě zklamal. Nečekali jsme, že tady vyhrajeme, takže o to více nás tato výhra z Hodonína těší,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ člen výboru fotbalovéhooddílu z Vřesovic OTAKAR KONEČNÝ.
(red.)

Štítky:

sport