Sport

NESKUTEČNÁ PING-PONGOVÁ POHÁDKA. HLAVNÍ HRDINKY SKVĚLE REPREZENTOVALY OKRESNÍ MĚSTO NAŠEHO REGIONU!

Pondělí Únor 5, 2024
1055
Na snímku je po zápase v Métách vítězný celek z jihu Moravy – SKST PLUS Hodonín. (Foto: zdroj – facebook klubu SKST PLUS Hodonín)

HODONÍN – V sobotu přinesla zpráva z odvety Ligy mistryň (LM) ve čtvrtfinálové sérii žen ve francouzském městě Méty  velký šok, neboť hodonínským hráčkám se po středeční domácí příliš kruté porážce v poměru 1:3 až moc šancí nedávalo, ale tyto neskutečně u soupeřek přesto zabojovaly a vůbec POPRVÉ v historii se tak mohly radovat z postupu do semifinále LM!

Byla to v podstatě taková sportovní pohádka, kdy solidně zaplněná hala (podle hodonínského kouče Jaroslava Mikesky bylo přítomno kolem 500 velmi objektivních diváků) viděla nakonec více jak tři a půl hodiny trvající bitvu, která končila až po 23. hodině. Holky se najedly a spěchaly na hotel. Návrat absolvovaly v nedělním odpoledni letecky do Vídně, kde již měly zabezpečený odvoz autem zpět do Česka.

V řádném utkání v dresu Hodonína hned první bod urvala v pětisetové bitvě Grofová, když ve zkráceném pátém setu jasně dominovala v soboji s Rumunkou Diaconu (jinak jednička v dresu Francouzek, které tento mač s Hodonínem prostě nevyšel) po výsledku 6:0, a stejně tak ve čtvrtém klání dopadl pátý set pro hostující hráčky z Hodonína v duelu Diaconu s Japonkou Morio.

V životě a ve sportu bývá často něco poprvé, a to se naplnilo v sobotní noci, kdy po výhře 3:1 ve Francii přišel na řadu tzv. Golden Match, tedy souboj o konečné vítězství, který se hraje na jeden vítězný set s tím, že se dané utkání definitivně končí po dvou dosažených výhrách. Hned první duel mezi domácí Tailako a hostující Japonkou Morio byl neskutečně dramatický, když Japonka prohrávala již 1:6, přesto duel dokázala otočit a nakonec vyhrála 11:9! Ve druhém souboji v pohodě hrající Grofová nedala žádnou šanci domácí Chasselin a po výhře 11:4 mohly začít postupové radosti na straně Jihomoravanek.

Jsem přesvědčený, že SOBOTA 3. ÚNORA 2024 se tak zapíše nesmazatelně zlatými písmeny do kroniky klubu SKST PLUS HODONÍN a už teď se může český fanoušek nejmenšího míčku těšit na semifinálovou bitvu. Hodonín čeká v semifinále na francouzský tým z obce Étival-Clairefontaine (2 562 obyvatel, ležící v regionu Lotrinsko 83 kilometrů od šestého největšího města Francie Štrasburku), který si ve čtvrtfinále poradil se srbským týmem TTC Novi Sad po výsledcích 3:2 (u soupeře) a doma 3:1. Druhou semifinálovou dvojicí je rakouský Linec a polský Tarnobrzeg.

ZAJÍMAVOST:

V dresu francouzského celku z Étivalu-Clairefontaine nastupuje i současná česká jednička a bývalá hráčka Hodonína Hana Matelová.

První utkání se bude hrát v Hodoníně, odveta pak u soupeřek ve Francii. Oba týmy hledají vhodné termíny, podle našich informací by se měl první zápas odehrát buď na konci února, nebo nejpozději začátkem března.

LIGA MISTRYŇ – 2. ZÁPAS

* METZ TT – SKST PLUS HODONÍN 1:3

Adina Diaconu – Karin Grofová 2:3 (-7,7,9,-9,-0),

Mariia Tailako – Sakura Morio 1:3 (-9,6,-14,-5),

Pauline Chasselin – Natalia Partyka 3:1 (11,-9,9,8),

Adina Diaconu – Sakura Morio 2:3 (9,-11,-7,11,0).

GOLDEN MATCH

METZ – HODONÍN 0:2

Mariia Tailako – Sakura Morio 9:11,

Pauline Chasselin – Karin Grofová 4:11.

„Už ve středu doma jsem po utkání s francouzskými celkem říkal, že porážka 1:3 je pro nás až příliš krutá. Teď se to nakonec ukázalo, že naše holky zastihla odveta v ještě lepší sportovní formě a myslím si, že zcela zaslouženě postupujeme historicky vůbec poprvé do semifinále nejprestižnější evropské klubové soutěže žen! Zásadním klíčem naší výhry se ukázala výkonnost domácí jedničky Diaconu, která předtím v souboji s námi vždy bodovala, ale tentokráte nestačila ani na Karin, a ani si neporadila s naší jedničkou Sakurou. V hale byla skvělá atmosféra, francouzský fanoušek dokázal ocenit sportovně i naše dobře zahrané míčky, takže naprostá spokojenost. Větší oslavy se ale zatím nekonaly, protože zápas končil až po jedenácté hodině večerní, takže jsme se už těšili více na hotelovou postel. Oslavy se musí tudíž odložit až na samý konec této sezony, určitě o ně nepřijdeme. Potěšilo mě množství zpráv a blahopřání od dalších klubů v LM, které se shodovaly v tom, že postup Hodonína je prostě neuvěřitelný!“, řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč hodonínských stolních tenistek JAROSLAV MIKESKA.

(red.)

Štítky:

sport