Zprávy

Násedlovičtí obnovili zaniklou cestu a hned kolem ní vysadili stromky

Pátek Duben 16, 2021
853
Starostka Násedlovic Vlasta Mokrá na obnovené polní cestě ukazuje jeden z nasazených stromků se jmenovkou rodiny, která se přičinila o výsadbu.

NÁSEDLOVICE – Na podzim minulého roku nechala radnice geodeticky zaměřit zaniklou a rozoranou polní cestu nad obcí. Poté po její délce, více jak jeden kilometr dlouhé, vysadili společně místní lidé se sousedními ze Žarošic stromky.

„Ve spolupráci s Českým svazem včelařů Žarošice, mateřskou školou Násedlovice, rodiny s dětmi, místními spolky a dobrovolníky jsme vysadili podél této cesty přes stovku kusů ovocných stromů,“ informuje NOVÉ SLOVÁCKO starostka Násedlovic Vlasta Mokrá. Jednalo se o původní odrůdy, jako jsou hrušky, švestky, třešně, višně, jabloně, oskeruše, meruňky, moruše, mišpule a durancie. „Každá rodina s dětmi z naší mateřské školy si po vysazení ten svůj strom označila dřevěnou cedulkou s nápisem odrůdy, jménem rodiny a datumem výsadby. Také byly všechny stromy ošetřeny ochrannou sítí proti okusu zvěře,“ doplňuje Mokrá.  

V sobotu 17. dubna mají v plánu v této obci na Hanáckém Slovácku  další výsadbu čtyřiceti ovocných stromků. Opět se při sázení budou podílet spolky obce. 

„Velké poděkování patří našim hasičům, kteří pro zpříjemnění účastníků připravili i malé občerstvení v podobě dobrého svařáku pro zahřátí a škvarkovou pomazánku. Věřím, že tyto stromy v budoucnu potěší naše občany při procházce od vinohradů k místnímu rybníku,“ dodává první žena Násedlovic, obce, která byla oceněna modrou stuhou „Za společenský život v obci“ v celostátní soutěži Vesnice roku 2019.                                                                             

                                                                                   ( Antonín Vrba)

Štítky: