Zprávy

Napsali jste nám… Sluníčka pro radost a dobrou náladu

Pátek Červen 11, 2021
814
Foto od Antonína Vrby

REGION – Sluníčko, konečně sluníčko a také jaro je tu. A my zase můžeme do školy. V družině si hodně povídáme o tom, jak se nám daří, jak se cítíme a co se nám líbí. A nejen nám, ale i těm ostatním.

Uvědomujeme si, že ne každý je spokojený. Vidíme svoje rodiče

unavené z práce a z naší domácí výuky. Mají toho hodně na starosti.

Někteří s námi mohli být doma, ale někteří museli zvládnout oboje,

práci i naše učení.

V družině řešíme povolání. Která jsou nejvíc potřebná? Lékaři,

sestřičky, policie nebo hasiči? A najednou nápad! Bez prodavačů a

prodavaček potravin to také nejde. Oni přece musí chodit do práce

pořád. Lidé si potřebují kupovat jídlo a děti rády mlsají.

A tak slovo dalo slovo a začala se malovat a vystřihovat sluníčka,

která jsme s družinou donesli pro potěšení a dobrou náladu do

prodejny na sídlišti U Vodojemu. Nečekali jsme, že způsobíme paním prodavačkám tak velkou radost. Moc nás to potěšilo a hned jsme se rozhodli, že výtvory z naší družiny pošleme i do ostatních kyjovských prodejen potravin. Věříme, že i tam vykouzlí naše sluníčka úsměv na tváři. A my díky tomu už víme, jaký je to hezký pocit udělat někomu radost.

(Děti ze školní družiny při ZŠ a MŠ Dr. Joklíka v Kyjově)

 

Reakce s poděkováním od prodavaček 

Milé překvapení nám připravily děti ze školní družiny při ZŠ Dr. Joklíka v Kyjově. Pod vedením svých vychovatelek nám vyrobily krásná sluníčka jako poděkování za naši práci v této nelehké době. Opravdové sluníčko už také pomalu nabírá na síle a hřeje na tváři, ale ty papírové, které vyráběly děti, nás zahřály na duši ihned. Vykouzlily úsměv na tváři všem prodavačkám, a protože si radost ze sluníček nechceme nechat jen pro sebe, tak jsme z nich poskládaly u vchodu do prodejny výstavku. Teď sluníčka od dětí z družiny těší každého našeho zákazníka. Hned je nám tady všem veseleji! Tímto bychom chtěly poděkovat všem šikovným dětem a jejich nápaditým vychovatelkám ze školní družiny při ZŠ Dr. Joklíka za podporu.

K tomu, abyste někoho potěšili nebo mu vykouzlili úsměv na tváři, nemusíte udělat mnoho. Dětem stačil kousek papíru, lepidlo a nůžky a nápad za „milion“ byl na světě!

(Za kolektiv prodejny Hruška Za stadionem v Kyjově děkuje Marie Lisalová, vedoucí prodejny)

 

Štítky:

život v regionu