Sport

NAKONEC JASNÁ ZÁLEŽITOST FAVORITA ZE ŠARDIC V NEJNIŽŠÍ KRAJSKÉ SOUTĚŽI V DOMÁCÍM STÁNKU!

Úterý Říjen 31, 2023
1012
Momentka z krajské kopané v této rozjeté sezoně. (Ilustrační foto: Milan Dohnálek)

ŠARDICE – Už samotný pohled do Zápisu o utkání svědčil o tom, že poslední celek tabulky z Břeclavska přijel v sobotu na Kyjovsko do Šardic, které touží po postupu do 1. A třídy, jen s povinností tento duel odehrát. Hosté z Moravské Nové Vsi, kteří se v minulém ročníku zachránili až v hodině dvanácté, budou chtít zřejmě tuto situaci zopakovat i v tomto právě probíhajícím ročníku! Nastoupili pouze s jedenácti hráči, když tím jedenáctým byl 55letý kouč Radomír Kaizar, který se postavil na pravou zálohu. Postavil je v jeho případě a věku to správné slovo, neboť hrající kouč hostů toho moc fakt za celých 90 minut zrovna nenaběhal.

Hrálo se v podstatě na jednu bránu, když hosté udrželi čisté konto pouze jedenáct minut, pak už to byla jen otázka – KOLIK TO NAKONEC BUDE? Už číselná statistika z první půle mluví za další komentáře – střely na branku 11:3, mimo 6:2 a rohové kopy 6:2. Tentokráte se u domácích do střelecké tabulky nezapsal útočník Stanislav Čížek, má ale tři „kanadské body“ za tři přihrávky pro své spoluhráče na branku.

Pěkné gesto udělal před samotným duelem domácí trenér Ivan Šerfözö, který půjčil kolegovi z hostující lavičky Kaizarovi kopačky, aby ten mohl nakonec do tohoto mače nastoupit!

ŠARDICE jsou nyní na druhé pozici se ziskem 30 bodů, o bod více má na prvním fleku KYJOV, ve hře o případné prvenství ve skupině je ale ještě třeba počítat se ŽDÁNICEMI a čtvrtými TVRDONICEMI (oba mají 25 bodů). Moravská Nová Ves je na poslední (14.) příčce, když získala pouhé tři body za výhru 2:1 ve Strážnici a má přitom vysoce pasivní skóre 14:37!

POZVÁNKA:

ŠARDICE čeká v posledním zápase tohoto kalendářního roku malé derby v sousedních Svatobořicích-Mistříně – hraje se v SO, 4. 11. s výkopem ve 14 hodin,

MORAVSKÁ NOVÁ VES se pokusí doma zdolat Velké Bílovice. Na Břeclavsku se hraje v NE, 5. 11., výkop je taktéž ve 14 hodin.

SESTAVA ŠARDIC:

Vítězslav Tóth – Josef Foltýn, Radek Benešovský, Petr Kyselka, Adam Cupal (72. Ondřej Petráš) – Martin Vaverka (58. Lukáš Trávník), František Lamáček, Patrik Šenfelder, Martin Ivančic (63. Michal Gebhart) – Stanislav Čížek, David Šimánek (46. Roman Stehlík).

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 13. KOLO

* FK ŠARDICE – FK MORAVSKÁ NOVÁ VES 7:0 (4:0)

Branky: 11. a 43. David Šimánek, 32. a 71. Patrik Šenfelder, 26. Martin Vaverka, 85. Michal Gebhart, 90.+1 Lukáš Trávník,

bez ŽK,

řídili: Radek Uher – Antonín Uher (oba Lanžhot) a David Svoboda (Dambořice),

100 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Vyhráli jsme jasně 7:0. Ta Moravská byla slaboučká, přijela jen v jedenácti lidech a bylo tak jen otázkou, kolik jim dáme nakonec gólů! V posledním zápase v tomto roce doufám, že ve Svaťkách (Svatobořicích-Mistříně) v sobotu urveme tři body a Kyjov nebude bodovat v neděli ve Strážnici, a my tak přezimujeme na prvním místě,“ prohlásil domácí útočník STANISLAV ČÍŽEK.

Chtěl bych poděkovat celému mančaftu, že jsme tady tento zápas v rámci našich možností odmakali. Chybělo nám osm hráčů – moře kluků je v práci, další jsou zranění – takže jsem musel i já poprvé nastoupit. Doufám, že to bylo naposledy (smích)! Jsem rád, že mi kolega z domácí lavičky, Ivan Šerfözö, zapůjčil kopačky, takže mu tímto ještě jednou děkuji. Jinak doufám, že poslední neskončíme a stejně jako v minulé sezoně se nakonec zachráníme. Nějaké hráče ze Slovenska máme v hledáčku, znovu se zkusíme pokusit o malý zázrak!“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ hrající trenér poražených RADOMÍR KAIZAR.

(red.)

Štítky:

sport