Sport

NAFTAŘI Z HODONÍNA SI ZAKNIHOVALI ŠŤASTNOU DOMÁCÍ VÝHRU. DO PROBLÉMŮ SE DOSTÁVÁ DIVIZNÍ BZENEC A TŘI TÝMY V KRAJSKÉ 1. A TŘÍDĚ – DUBŇANY, MILOTICE A VESELÍ NAD MORAVOU!

Úterý Duben 11, 2023
434
Naftaři z Hodonína (pruhované dresy) vyhráli doma s Kvítkovicemi až díky gólu ve třetí minutě nastaveného času. (Ilustrační foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Velikonoční fotbal přinesl v regionu další výhru Hodonína ve 3. lize, ale i ale i bodové ztráty divizního Bzence či Dubňan, Milotice a fotbalistů ze třetího největšího města regionu – z Veselí nad Moravou.

MSFL – 3. LIGA, 23. KOLO

V Hodoníně se již v pátek představil tým z Kvítkovic (bývalé Otrokovice), který přišel o jeden bod v samém závěru! Do vedení šli domácí Naftaři po přesné hlavičce Bohuna, hosté srovnali na začátku druhé půle, když po faulu domácího obránce Patrika Dresslera se parádně přes zeď trefil z trestného kopu Guzik. Když se už zdálo, že oba týmy se o body podělí, přišla třetí minuta nastavení druhé půle, ve které střídající domácí Erik Burac mířil do brankové konstrukce, aby zcela volný Holek nadvakrát propálil bezmocného gólmana soupeře Patrika Jílovce – 2:1!

FK HODONÍN – SK KVÍTKOVICE 2:1 (1:0)

Branky: 2. Petr Bohun, 90.+3 Martin Holek – 48. Michal Guzik,

žluté karty: Patrik Dressler, Adam Dunda, Yehor Glushach, Ondřej Sukup, Martin Holek – Jiří Kiška, Patrik Gerža, Oleksandr Pernatskyi, Denis Dziuba,

řídili: Jaroslav Kolář – Jan Dorotík a Marek Bělák,

271 diváků.

HODONÍN POSKOČIL V TABULCE NA 4. MÍSTO (40 bodů), v dalším utkání se v NE, 16. 4., představí ve sportovním areálu „B“ týmu FC ZLÍN. Hraje se od 10:30 hodin.

DIVIZE E – 17. KOLO

V nezáviděníhodné situaci se nachází Okurkáři ze Bzence, kteří odevzdali všechny body na hřišti soupeře a stále trčí v divizním suterénu tabulky: 10. místo Přerov (16 bodů), 11. Všechovice (15), 12. Šumperk (14), 13. TJ SLOVAN BZENEC (13) a poslední (14. flek) drží se ziskem 12 bodů tým HFK Olomouc.

FC TVD SLAVIČÍN – TJ SLOVAN BZENEC 2:1 (1:0)

Góly: 13. Tomáš Dekleva, 67. z penalty Ondřej Školník – 62. Petr Kasala,

žluté karty: 1:3,

zápas viděla stovka fanoušků.

BZENEC HRAJE V SO, 15. 4., DŮLEŽITÝ MAČ DOMA PROTI PŘEROVU. VÝKOP JE V 16 HODIN!

KRAJSKÝ PŘEBOR – 19. KOLO

Opět registrujeme nevýrazné výsledky obou celků z Hodonínska (Mutěnic i Ratíškovic), a protože nejde o náhodu, ale trvalejší ráz v herním projevu těchto bývalých fotbalových bašt, je nasnadě, že pro oba týmy bude každé další utkání v jarních odvetách mít punc velké důležitosti, neboť se bude hrát pravděpodobně v obou klubech o holé bytí a nebytí!

FK KUNŠTÁT – FK MUTĚNICE 4:1 (2:1)

Branky: 40., 58. a z penalty v 70. Marek Štencl, 12. Matěj Zlatníček – 15. Lubomír Kupčík,

žluté karty: 3:0,

rozhodovali: Jakub Ryba – Libor Kunický a Jakub Šmíd,

150 fanoušků.

MUTĚNICE JSOU NYNÍ NA 12. POZICI (MAJÍ 23 BODŮ), A V NEDĚLI 16. 4. HOSTÍ PŘI DERBY HODONÍNSKA SOUSEDA Z RATÍŠKOVIC. ZAČÁTEK DUELU, KTERÝ SE HRAJE SOUČASNĚ JAKO ČTVRTFINÁLE KRAJSKÉHO POHÁRU, JE V 16:30 HODIN!

FK BANÍK RATÍŠKOVICE – FK DOSTA BYSTRC-KNÍNIČKY 1:2 (0:1)

Góly: 82. Tomáš Petrucha – 17. Jan Urban, 89. Ladislav Hansl,

žluté karty: 2:1,

ČERVENÉ KARTY: 62. Tomáš Knotek, 90. Tomáš Petrucha – 62. Ondra Pelc,

řídili: Josef Kučera – David Dadák a Přemysl Kulíšek,

200 diváků.

RATÍŠKOVICE PO DALŠÍ BODOVÉ ZTRÁTĚ JSOU NA 14. MÍSTĚ SE ZISKEM 17 BODŮ.

1. A TŘÍDA – SKUPINA C, 17. KOLO

Krize je v Dubňanech, i když vedení klubu mělo před startem této sezony určitě jiné představy. Dobrá situace ale není ani u sousedů v Miloticích a určitě na lepší fotbalové časy byli zvyklí fanoušci ve Veselí nad Moravou, kde si dobře pamatuji na kvalitní divizní soutěž v podání celku JTT Veselí nad Moravou.

To jsou ale jen vzpomínky, ze kterých se nedá žít, realita je bohužel nyní hodně tvrdá a někdy až i krutá! Ve třech výše uvedených oddílech Hodonínska mají tedy nad čím přemýšlet a teď je to jen na samotných hráčích, aby dokázali, že současné umístění jejich mužstev je jen krátkodobé. Budeme sledovat, jak si tyto týmy v dalším průběhu jarních odvet povedou!

FK MILOTICE – FK BANÍK DUBŇANY 1:1 (0:1)

Skórovali: 63. z PK Dominik Kuchař – 13. Tomáš Šalša,

žluté karty: 2:6,

soudcovali: Jiří Špaček – Ondřej Rosa a Radim Hanák,

300 fanoušků.

V dalším kole jedou MILOTICE do VNOROV (NE, 16. 4. od 16:30), DUBŇANY se představí doma proti celku z NIKOLČIC – NE, 16. 4. od 16 hodin!

FC VESELÍ NAD MORAVOU – TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA 1:1 (0:1)

Góly: 48. Matěj Břečka – 14. Ondřej Březina,

žluté karty: 2:4,

řídili: Daniel Hřib – Lukáš Musil a František Richter,

350 diváků.

VESELANÉ v dalším kole cestují do RAJHRADU (SO, 15. 4. – výkop je v 16:30 hodin), HROZNOVÁ LHOTA hraje doma derby s ROHATCEM – NE, 16. 4. od 16:30.

(red.)

Štítky:

sport