Sport

NA ZAČÁTKU TÝDNE SE KONAL LOSOVACÍ AKTIV FOTBALOVÝCH KLUBŮ V RÁMCI JIHOMORAVSKÉHO KRAJE!

Středa Červen 29, 2022
737
Ilustrační foto z regionálního fotbalu. (Foto: Jaroslav Kicl)

REGION – V pondělí navečer se konal v Brně Losovací aktiv fotbalových klubů v rámci jižní Moravy pro nadcházející sezonu 2022-2023.

– V Krajském přeboru má Hodonínsko i pro nejbližší sezonu znovu dva účastníky, a to celky FK BANÍK RATÍŠKOVICE a FK MUTĚNICE.

Soutěž začíná 2. kolem (NE, 14. SRPNA 2022, VÝKOP V 17:30 HODIN), hráči mají v plánu sehrát ve STŘEDU 28. ZÁŘÍ (Státní svátek) vložené 14. kolo, 1. kolo se bude hrát v úřední den v NE, 6. LISTOPADU a podzim 2022 bude zakončený 15. kolem, které je oficiálně na programu v NE, 13. LISTOPADU (14 hodin).

Ratíškovice cestují k prvnímu duelu nové sezony na hřiště B týmu SK Líšeň (UT – Kučerova), Vinaři z Mutěnic se představí doma v souboji proti celku FC Boskovice. Derby Hodonínska se sehraje v 5. kole (4. září) na hřišti mužstva Ratíškovic!

– V 1. A třídě (skupina B) má náš region zastoupení v šesti týmech, a to FK BANÍK DUBŇANY, FC VESELÍ nad MORAVOU, TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA, FK MILOTICE, TJ SLAVOJ ROHATEC a nováček – SK AGRO VNOROVY.

Hned první kolo (hrané jako 2.), které je na programu 14. srpna (výkop v 17:30 hodin), nám nabídne dva zajímavé duely:  v Dubňanech se představí Vnorovy a do Hroznové Lhoty zavítá celek z Kyjovska – FK Milotice.

– V 1. B třídě (skupina C) má jasnou převahu Hodonínsko, a to hned 10 týmů! V nejnižší Krajské soutěži se tak představí SK KOZOJÍDKY, TJ KOVO ŽDÁNICE, SK SPARTAK SVATOBOŘICE-MISTŘÍN, SK UHŘICE, TJ BANÍK ŠARDICE, TJ KORDÁRNA VELKÁ nad VELIČKOU, FC KYJOV 1919, TJ JISKRA STRÁŽNICE a dva nováčci z Okresní ligy Hodonínska – FK BANÍK RATÍŠKOVICE B a TJ STARÝ PODDVOROV.

Favoritem na postup budou i po odchodu střelce Tomáše Ťoka do rakouského Hohenau borci z vísky na Veselsku – SK KOZOJÍDKY, kteří budou hrát své domácí zápasy tradičně v NE dopoledne od 10 hodin, ambicemi na postup se ale netají v Šardicích, za kterými stojí silný domácí sponzor – podnikatel Pavel Holešinský. Budeme zvědavi, jak si povedou hráči Svatobořic-Mistřína, kteří již v minulé sezoně v roli nováčka hráli více než důstojnou úlohu a taktéž se soustředíme na to, s jakou fotbalovou filozofií a herním projevem se budou prezentovat oba nováčci z našeho okresu.

Už z toho je zřejmé, že fanoušek na Hodonínsku se má na co těšit a určitě se o blížících se víkendech nebude nudit!

I tady se začíná sezona 2. kolem (NE, 14. srpna – 17:30 hodin), naposledy se půjde na fotbal v tomto kalendářním roce v nejnižší krajské skupině v NE, 6. listopadu 2022 (14 hodin), kdy se dohrává 1. kolo.

– KRAJSKÝ POHÁR MUŽŮ začíná novou sezonu předkolem, které je na pořadu ve středu 3. srpna od 17:30 hodin a utkají se v něm tyto dvojice:

* TJ STARÝ PODDVOROV – SK AGRO VNOROVY,

* SK SPARTAK SVATOBOŘICE-MISTŘÍN – FK BANÍK DUBŇANY,

* FC KYJOV 1919 – TJ SLAVOJ ROHATEC,

* TJ JISKRA STRÁŽNICE – TJ SOKOL HROZNOVÁ LHOTA,

* TJ BANÍK ŠARDICE – TJ Sokol Tvrdonice,

* TJ Sokol Rudice – FKD (Drnovice),

* TJ Sokol Božice – SK Tatran Šatov,

* AC Lelekovice – SK Šlapanice,

* TJ Sokol Přímětice – TJ Sokol Novosedly,

* TJ Přibice – TJ Viktoria Želešice,

TJ Sokol Velké Němčice – Lokomotiva Brno-Horní Heršpice,

* TJ Sokol Troubsko – FK Renocar Podolí,

* TJ Oslavany – FK Střelice,

SK Cetkovice – FK Rájec-Jestřebí.

(red.)

Štítky:

sport