Zprávy

NA PODLUŽÍ SE HRÁL PŘED SVÁTEČNÍM OBĚDEM NEZAJÍMAVÝ FOTBAL!

Neděle Srpen 21, 2022
1155
Momentka z regionálního fotbalu. (Foto: Antonín Mlejnek)
DOLNÍ BOJANOVICE – Oba týmy v prvním kole nové fotbalové sezony hrály 3:0. S tímto výsledkem si Radějov doma poradil s Dambořicemi, naopak Dolní Bojanovice nečekaně padly po porážce 0:3 na hřišti nováčka z Násedlovic.
Utkání se hrálo mimořádně v neděli dopoledne (domácí tým vyhověl svému hráči Petrovi Němcovi, který pochází z Vrbice a kde jsou o tomto víkendu hody) a nakonec se zaslouženě ze tří bodů radovali domácí borci.
Větší šanci si po 15 minutách vypracovali domácí, ale pokus Němce skončil pouze zahráváním rohového kopu, po kterém se k balonu dostal domácí Zdeněk Sklenský, aby jeho střílený centr skončil překvapivě u pravé tyče v brance Aleše Parobka – 1:0. Hodně průměrný fotbal nemohl uspokojit náročného fanouška, protože se často hrála jen (na)kopávaná bez techniky, kombinace a fotbalové myšlenky. Překvapilo to zejména u hostů, kteří přijeli bez ex-ligového Tomáše Hořavy a jeho nepřítomnost v týmu Radějova byla více než citelná. Jeho úlohu tak měl převzít obránce Dušan Helísek, ale tomu tento zápas prostě nevyšel: dělal neskutečné chyby v rozehrávce, byl v soubojích jeden na jednoho nejistý a určitě nebyl před svátečním obědem očekávanou fotbalovou osobností na hodně hrbolatém a nekvalitním trávníku týmu z Podluží. V závěru první půle (40. minuta) po přízemním centru zleva měl vyrovnání na své kopačce Libor Můčka, ale jeho prudký střelecký pokus se mezi tři tyče domácí svatyně nevešel.
Nezáživný okresní fotbal pokračoval i po přestávce, když definitivně naděje Radějova pohřbil v 76. minutě Marian Dvořák, který se parádně trefil od břevna do gólu -2:0. O minutu později mohl sice vrátit hosty teoreticky do zápasu Filip Novák, ale proti byl domácí gólman Jan Bílík. Na výsledku se již nic nezměnilo, takže tři body zůstaly v domácím držení, hosté mají naopak prostor na zhodnocení zápasu, ve kterém silně zklamali své přítomné příznivce!
OKRESNÍ LIGA HODONÍNSKA
SK DOLNÍ BOJANOVICE – TJ SOKOL RADĚJOV 2:0 (1:0)
Branky: 16. Zdeněk Sklenský, 76. Marian Dvořák,
ŽK: 24. Zdeněk Sklenský, 34. Petr Němec – 0,
střely na branku: 4:6,

mimo: 5:5,

rohové kopy: 6:6,

řídili: Marek Kotýk – Lubomír Řičica a laik Roman Baláš,

120 diváků.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

„Pro nás je to velice důležitá výhra, bohužel kvalita našeho trávníku rozhodla o tom, že jsme museli změnit herní rozestavení. Od začátku jsme měli utkání pod kontrolou. Soupeře jsme se obávali, hrál i bez Hořavy vynikající fotbal, což mě překvapilo, ale naše obrana vše až na jednu výjimku zvládla dobře. Z mého pohledu jsem velmi spokojený,“ hlásil po výhře domácí kouč JAN SIWIEC.

„Byli jsme slabí na míči, vůbec nestřílíme a to je naše velká slabina. Dnes jsme hráli nakopávanou, jako kdybychom byli vůbec poprvé na hřišti. To jsou vše důležité věci, dnes jsme je ale bohužel nedělali. Bez Tomáše Hořavy jsme poloviční, dnes držel po něm taktovku Dušan Helísek, ale byl asi hodně přemotivovaný a samotný zápas mu prostě nevyšel. Jsem velmi zklamaný, neboť soupeř byl hratelný, ale našimi chybami jsme mu umožnili vítězství,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Radějova MICHAL OTRADOVEC.

(red.)

Štítky:

sport