Kultura

Na hoře Sv. Antonínka vyhlásili FB Zpěváčka Slovácka 2020

Úterý Leden 5, 2021
851
Na archivním snímku úspěšné zpěvulenky FB Zpěváčka Slovácka sestry Helena (zleva) a Eliška Petrželovy z Domanína.

BLATNICE POD SV. ANTONÍNKEM – Nezvyklým průběhem prošla „díky“ pandemii v loňském roce také oblíbená dětská pěvecká soutěž Zpěváček Slovácka. Jelikož se nemohlo uskutečnit naživo jeho oblastní finále v této známé vinařské obci, pořadatelé z Obce Blatnice a Agentura AV vypsala soutěž přes facebook, kam zasílali zájemci ve dvou kategoriích videonahrávky. Jejich výkony rovněž „na dálku“ ohodnotila vybraná devítičlenná odborná porota z různých regionů Slovácka. Dokonce došlo hodnocení zpěváčků až od rodáků z daleké Austrálie, od moravských rodáků, manželů Bohatkových.   

Ke slavnostnímu vyhlášení přišlo také netradičně a to na Štědrý den na poutní hoře Sv. Antonínka. Ve videozáznamu ho na sociální sítě za deštivého počasí uskutečnila blatnická starostka Svatava Blahynková.

„Jsem moc ráda, že u nás na Slovácku máme takové šikovné zpěváčky a talenty v jednom. Zpívat umí samozřejmě velká spousta dětí, ale vystoupit veřejně, to chce odvahu. A účastníci Zpěváčka Slovácka ji opravdu mají a nebojí se předvést, co umí. Muzika lidi sbližuje a je krásné, když takhle od mala je v dětech ten plamínek zažehnut. Tím chci také poděkovat všem rodičům, kteří své děti k muzice vedou a budu se těšit, až se všichni potkáme tento rok v Blatnici na živo  a společně si zazpíváme,“ prohlásila Svatava Blahynková.

 

Výsledky FB Zpěváčka Slovácka 2020: 

 

Kategorie děti do 10 let:

  1. Natálka Bruštíková ze Strání
  2. Rozárka Novotná z Vracova
  3. Sára Blahynková z Blatnice

             

Kategorie dětí 10 až 15 let:

  1. Helena Petrželková
  2. Eliška Petrželková 
  3. Markéta Horníková  

(všechny z Domanína)

 

Největší zájem diváků byl o videa pětiletého Martinka Kovaniče z Břeclavi, druhý největší zájem byl o Sáru Blahynkovu z Blatnice a jako třetí video se nejvíce fejsbukovým divákům líbilo video Rozárky Novotné z Vracova.

(Text a foto: av)