Sport

NA HODONÍN TEĎ ČEKÁ VE ČTVRTFINÁLE LIGY MISTRYŇ FAVORIT Z FRANCIE!

Pondělí Leden 22, 2024
825
Na snímku je hodonínská hráčka Karin Grofová. (Foto: zdroj – web ping-pong.cz)

HODONÍN – Hodonínské stolní tenistky se vezou v Lize mistryň (LM) na hodně pozitivní vlně! Ve skupině B nakonec braly druhé postupové místo, i když k tomu, aby byly nakonec první, chybělo vskutku hodně málo – v závěru minulého roku na stole ve francouzském Sait Quentinu s domácím týmem za stavu 2:2 v rozhodující páté bitvě měla hostující Natalia Partyka k dispozici hned tři mečboly, ale ani jeden z nich nevyužila!

Pro čtvrtfinálové bitvy v nejvyšší evropské soutěži (LM) přiřkl los hodonínským děvčatům silný tým z Francie, Méty TT, který jasně vyhrál svoji skupinu, takže pro hodonínské fajnšmekry s nejmenším míčkem to bude hodně atraktivní podívaná.

Jinak vítěz skupiny D z Francie se opírá a v kádru má rumunskou reprezentantku Adinu Diaconu, Rusku Marii Tailaku, Švédku Christinu Kallberg a francouzskou repre hráčku Pauline Chasselin.

Dostali jsme druhý nejlepší celek v rámci Evropy (ještě větším favoritem jsou hráčky z polského družstva KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg), který jsme mohli vůbec chytnout. Historicky jsme zatím ještě s nimi nikdy nevyhráli, ale co není, může být. Zkusíme zabojovat a věřím, že jsme schopni dosáhnout na dobrý výsledek. Očekávám, že hned v prvním utkání, které se odehraje v naší hale na Lipové aleji v Hodoníně VE STŘEDU 31. LEDNA od 18 hodin, přijde klasicky plný dům a fanoušci nás budou, tak jak to bývá tady na jihu Moravy obvyklé, povzbuzovat po celý zápas,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Hodonína JAROSLAV MIKESKA.

Odveta je na pořadu ve Francii v sobotu 3. února se začátkem v 19:30 hodin.

(red.)

Štítky:

sport