Zprávy

MORAVSKÝ PÍSEK SE VRACÍ NA MAPU HODONÍNSKA!

Středa Srpen 10, 2022
609
Ilustrační foto z kopané na Hodonínsku. (Foto: Marie Svejkovská)

HODONÍN – Fotbalisté Moravského Písku si po letech chtěli znovu vyzkoušet fotbal u svých okresních sousedů na Uhersko-Hradišťsku a tak požádali o „přestup“ mužů do vedlejšího okresu. Po prvotním souhlasu ale přišel na vedení klubu od OFS Hodonín e-mail, ve kterém byl klub vyzván, aby se znovu vrátil na Hodonínsko. Šéfové z Hodonína navíc poslali vyrozumění o pokutě (ta v daném případě se pohybuje od 1 000 Kč – 10 000 Kč), takže od sezony 2022-2023 bude tým mužů FC Moravský Písek startovat opětovně ve 3. C třídě Hodonínska.

„Mrzí nás toto rozhodnutí, neboť nejprve jsme měli souhlas, ovšem později se to změnilo. Nám vznikli tímto problémy s hráčským kádrem, neboť nám skončili hráči na hostování, kteří si chtěli vyzkoušet třetí třídu na Uhersko-Hradišťsku, ovšem pevně věřím, že se s tím zdravě popasujeme a ve 3. C třídě Hodonínska budeme hrát důstojnou roli.

Těšíme se z přechodu našich žáků do vedlejšího okresu, neboť tam nás čeká množství derby zápasů, třeba s Uherským Ostrohem, Polešovicemi, Nedakonicemi nebo s Ostrožskou Lhotou. Navíc najezdíme daleko méně kilometrů za soupeři, než tomu bylo v předchozích letech na Hodonínsku,“ řekl pro web ISLOVÁCKO.CZ předseda klubu FC Moravský Písek PETR TÝZNER.

Muži Moravského Písku začínají nastávající sezonu v základní třídě Hodonínska 3. kolem v Nové Lhotě (PÁ 19. srpna od 18 hodin), doma se poprvé představí v SO 27. srpna s výkopem v 17 hodin v souboji s „B“ týmem Velké nad Veličkou.

(red.)

Štítky:

sport