Zprávy

Modernizace přístavu Baťova kanálu ve Veselí nad Moravou odstartovala. Hotovo bude v září 2021

Pondělí Únor 17, 2020
725

Rozšíření přístavního bazénu, zvýšení kapacity přístavu na 35 stání i servisní centrum včetně tankování pohonných hmot. Tak se změní přístav ve Veselí nad Moravou. Provoz plavební sezony ale kvůli jeho modernizaci ohrožený nebude. Slavnostního zahájení stavby za 69 milionů korun se v úterý 21. ledna zúčastnil také premiér České republiky Andrej Babiš.

Veselí nad Moravou – Stavba „Rekreačního přístavu Veselí nad Moravou“ – rozšíření a modernizace stávajícího přístavu přitom započala přesně 20 letod vybudování původního přístavu. Zatímco ale před dvaceti lety bylo investorem město Veselí nad Moravou za výrazné pomoci EU fondů, nyní je investorem stavby Ředitelství vodních cest ČR s využitím finančních prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Součástí stavby bude rozšíření přístavního bazénu a jeho vybavení přístavními moly pro malá plavidla, servisní centrum včetně tankování pohonných hmot, ochrana plavidel za zvýšených vodních stavů a také rozšířená kapacita přístavu na 35 stání, přičemž nyní jich je 11. Předpokládaná výše investičních nákladů je 50,8 milionů korun,“ uvedl ředitel o. p. s. Baťův kanál Vojtěch Bártek.

Na nový přístav se podle něho vodní turisté mohou těšit od května 2021. O letošní plavební sezonu a její omezování se bát nemusí. „Stavební práce budou během plavební sezony roku 2020 omezeny, aby mohl být zachován co největší turistický provoz,“ vzkázal Bártek. (Rh)