Zprávy

LOVČICE SI V SOBOTU PŘIPOMNĚLY 60 LET OD ZALOŽENÍ KOPANÉ V TÉTO OBCI NA KYJOVSKU!

Úterý Srpen 2, 2022
1599
Na snímku je momentka ze zápasu Staré Gardy Lovčic a Bolkovy 11 z Brna při Oslavách 60 let fotbalu v Lovčicích. (Foto: Antonín Mlejnek)

LOVČICE – Sobota 30. července 2022 se zapíše do historie fotbalu v Lovčicích jako jeden super vydařený den! V této malebné obci nedaleko Kyjova si totiž místní příznivci fotbalu, funkcionáři a hráči z klubu TJ FK SOKOL LOVČICE připomněli rovných šedesát let od založení fotbalu.

Součástí sportovního odpoledního vyžití byly tři zápasy, které připravili pro své spoluobčany místní agilní funkcionáři: nejprve se představila místní přípravka, která prohrála se Ždánicemi 3:4 (za poražené se trefili: František Tvrdý 2 a Stanislav Mokrý 1), pak nastoupila Stará Garda Lovčic proti Bolkově 11 z Brna (výsledek 4:4 po poločase 0:4, na pokutové kopy 4:5, když za domácí se trefili František Snášel 3 a Petr Klhůfek 1, za hosty z krajského města měl dva gólové zásahy Karel Jarůšek), aby sportovní konec oslav obstarali muži Lovčic (3. třída na Hodonínsku), kteří si pozvali celek Klobouky u Brna a nakonec vyhráli 4:2 (1:1), když za vítěze byli střelecky úspěšní: Radim Procházka 2, po jedné Mikuláš Prygl a David Štěpánek.

Všechna utkání odřídila trojice arbitrů ve složení Zbyněk Zima, Jakub Zima a Petr Malík.

Nezapomnělo se ani na bývalé funkcionáře, když pohár a dres současných Lovčic si domů odnesli Josef Prokop, jinak zakládající člen fotbalu v Lovčicích, který v říjnu 2022 oslaví své 93. narozeniny a nechybí na žádném domácím utkání mužů Lovčic (!) a Pavel Novoměstský, bývalý předseda a funkcionář.

„Tady dříve nebylo nic, z potoka jsme nosili vodu a oblékali jsme se v průjezdu u pana Procházky. Začátek byl těžký, co jsme si sami neudělali, tak to jsme neměli. Dnes je to zcela jiné – je tady podpora samotné obce a současní funkcionáři mají zájem, aby se fotbal v obci nadále posunoval,“ řekl jeden z posledně žijících zakladatelů fotbalu v Lovčicích, 92letý JOSEF PROKOP.

Samotné oslavy byly hodně bujaré, tak je¨ak se vlastně na skvělé oslavy vždy sluší: pivo teklo proudem (celkem padlo 10 beček tohoto národního nápoje), ale hodně se zkonzumovalo i trnkovice a měrunkovice, což jsou nápoje, které jsou v Lovčicích v kurzu!

„Musím poděkovat za spolupráci Obci a členům TJ FK Sokol Lovčice, kteří se o vydařený průběh Oslav fotbalu u nás postarali,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ vedoucí mužstva mužů v Lovčicích, obětavý funkcionář JAKUB HORÁK.

Příprava mužů na novou sezonu ve 3. B třídě začala 22. července. Trénuje se dvakrát týdně (úterý, pátek) s cílem vylepšit především technické dovednosti, rychlost a spolupráci všech hráčů na hřišti mezi sebou. Je potřeba nastavit tým, aby to šlapalo, protože v Lovčicích si stále dobře pamatují na úspěšnou éru z období, kdy se tady hrávala dokonce krajská 1. B třída!

Z důvodu rekonstrukce hrací plochy (oprava závlahy za cca 150 tisíc Kč) se dva přípravné zápasy před startem nového fotbalového ročníku sehrají na hřištích soupeřů, a to v Komořanech u Brna a v Nenkovicích.

„Ze současného kádru nikdo neodešel, naopak došlo k výraznému posílení, když k nám přestoupil kanonýr ze Sobůlek, v minulé sezoně 27gólový útočník Rudolf Jelínek (45 let), který by tak vedle stávajícího Kamila Matuly (ten dal v minulém ročníku 23 branek) měl být výrazným střelcem ve třetí třídě Hodonínska a z dorostu Kyjova k nám přichází náš odchovanec, 19letý útočník Mikuláš Prygl. Jinak hned v prvním mistráku cestujeme na hřiště B týmu z Kyjova, se kterým máme zatím velmi dobrou bilanci, když ten nám v předchozích dvou zápasech nedal ani jednu branku a v tomto trendu bychom rádi pokračovali! Herně nebudeme na nic tlačit, necháváme tomu volný průběh, je to vše o hráčích a zkušeném kouči (Jiří Chromý) a já věřím, že o našich ambicích hodně napoví již podzimní část sezony 2022-2023,“ myslí si funkcionář fotbalu Lovčic Horák.

V dresu Staré Gardy Lovčic se představil MAREK FRIC (ukazoval, že si s míčem velmi dobře rozumí!), dnes hlavní sponzor bukovanského fotbalu, který do klubu na Kyjovsku přivedl zkušeného trenéra Romana Sedláčka z Olomouce: „Jsem rád za Romana, který fotbalem neskutečně žije denně 24 hodin! V nastávající sezoně bychom chtěli v Bukovanech ustálit nějaký stabilní hráčský kádr a v sezoně po ní už zkusit postoupit do 1. B třídy. Věřím, že v horizontu těchto dvou let, by se postup do krajské soutěže mohl podařit,“ myslí si podnikatel Fric, který dříve podporoval fotbal i v královském městě Kyjov a v Lovčicích.

(red.

Štítky:

sport