LÍDR SKUPINY Z KOZOJÍDEK DOMA VYHRÁL, NEČEKALO SE KLOPÝTNUTÍ ROHATCE!

Neděle Březen 24, 2024
806
Momentka z letošního fotbalu v hodonínském regionu. (Foto: Milan Dohnálek)

KOZOJÍDKY – Po více jak sedmi měsících se znovu vrátil do vísky Kozojídky na Veselsku FOTBAL! Naposledy se zde hrálo ještě v roce 2023 (přesně v neděli 13. srpna proti Vnorovům s jasným výsledkem 8:1 pro domácí boys), ale pak se sportovní areál proměnil v jedno staveniště.

Nyní nastoupili hráči Kozojídek a Velkých Pavlovic do zrekonstruovaných kabin, taktéž rozhodčí měli k dispozici svoji novou kabinu. Udělal se zde kus práce, ale jak prozradili funkcionáři z klubu, velký podíl na stavbě jde především za Alešem Domanským a Janem Smetkou, ovšem pochvalu si zaslouží i další kluboví funkcionáři a příznivci tohoto klubu, kteří neváhali přiložit ruce k dílu!

Na začátku března (přesně 1. 3.) si připomněl sekretář a jednatel Kozojídek v jedné osobě, Viktor Kolůch, své 64. narozeniny, ke kterým mu dodatečně vedení klubu, hráči a příznivci přejí především pevné zdraví, osobní pohodu a alespoň divizi s týmem, který sousedí se třetím největším městě Hodonínska, s Veselím nad Moravou.

Domácí si do páté minuty vytvořili dvě óbr šance, ale v první minutě neuspěl po hlavičce Tomáš Voříšek, pak měl dobrou možnost Adam Pollák, ale proti jeho střeleckému pokusu zasáhl dobře gólman Karel Němeček. Favorit se prosadil v 19. minutě, kdy Luboš Janík skvělou přihrávkou zleva našel dobře připraveného Polláka, který již věděl, kam poslat kulatý nesmysl – 1:0. Domácí se definitivně uklidnili až čtvrt hodiny před koncem, kdy centr Polláka zprava poslal šťastně do svatyně soupeře navrátilec z Rakouska Janík (2:0), aby tečku za zápasem udělal v poslední minutě záložník Bohumil „BOB“ Vardan – 3:0.

ZAJÍMAVOST:

V tomto kole se překvapivě více dařilo hostům, kteří vyhráli hned šest ze sedmi duelů! Sedm zápasů vidělo celkem 1 038 diváků, což je průměr 148 fanoušků na jeden mač.

DALŠÍ VÝSLEDKY 16. KOLA:

* Valtice – Vnorovy 1:4 (0:1), 60 diváků, Rohatec – Vyškov B 2:4 (1:3), 200 – velké překvapení celého kola!, Podolí u Brna – Dubňany 1:4 (1:2), 95, Veselí nad Moravou – Hroznová Lhota 0:1 (0:0), 300, Šlapanice – Troubsko 0:1 (0:0), 103, Želešice – Nikolčice 1:3 (1:0), 80.

V tabulce jsou první Kozojídky (36 bodů), na druhé místo se posunula Hroznová Lhota (31), třetí místo patří Dubňanům (30) a na čtvrtou příčku klesl Slavoj Rohatec (30 bodů, ale horší skóre).

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 16. KOLO

* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – TJ SLAVOJ VELKÉ PAVLOVICE 3:0 (1:0)

Branky: 19. Adam Pollák, 75. Luboš Janík, 90. Bohumil „BOB“ Vardan,

žluté karty: Jaroslav Zbytek – Petr Havelka, Roman Vejvančický,

řídili: Tomáš Dufek – Michal Zámečník a Marek Kotýk,

200 diváků.

SESTAVA TÝMU SK BRITTERM KOZOJÍDKY:

Lukáš Maňák – Martin Chytka, Vlastimil Klimek, Tomáš Páleník – Dominik Vlček (24. Libor Smištík), Jaroslav Zbytek, Bohumil „BOB“ Vardan, Luboš Janík – Filip Zbytek (62. Tomáš Kurečka) – Adam Pollák, Tomáš Voříšek (62. Dominik Hodonský).

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

První domácí utkání v tomto roce a výhra 3:0. Před zápasem bych ji bral všemi deseti. S vítězstvím jsem spokojený! Prvních 20 až 25 minut bylo od nás solidních, pak jsme ale z té role trochu vypadli. Druhá půle z naší strany trochu utrápená, pomohl nám až gól na 2:0, přesto jsme měli 2 až 3 tutovky. Soupeř to vycítil, neměl již co ztratit. Musíme zapracovat na tom, být na míči ještě jistější a silnější a pro naše fanoušky předvádět pěknou kombinační hru,“ řekl po nedělním dopoledním utkání webu ISLOVÁCKO.CZ trenér Kozojídek RICHARD HROTEK.

Na hřišti prvního týmu jsme odvedli celkem dobrý výkon, ale když prohrajete 0:3, je to takové komplikované hodnocení, navíc po třetím gólu z poslední minuty. My jsme si o přestávce řekli, že budeme hrát vabank, tedy zkusíme favorita ještě potrápit, neboť jeho vedení jen 1:0 si to žádalo. Kozojídkám gratuluji k výhře a my se musíme připravit na další zápasy, které nás čekají,“ prohlásil po zápase kormidelník týmu z Břeclavska MARCEL HOUŠKA.