Sport

LÍDR DRUHÉ LIGY Z HAVÍŘOVA BRAL VE VYROVNANÉM UTKÁNÍ NA JIHU MORAVY NAKONEC TŘI BODY!

Pondělí Únor 5, 2024
682
Z druholigové bitvy na ledě v Hodoníně mezi domácími Drtiči (černé dresy) a Havířovem. (Foto: SHKM Baník Hodonín – Jakub Formánek)

HODONÍN – V sobotu před velmi pěknou návštěvou se hrál zajímavý duel, když do Hodonína přijel jasný favorit naší skupiny 2. hokejové ligy – AZ Havířov, v jehož dresu nastoupil va druhé lajně na křídle i bývalý Drtič Jiří Karafiát. Ten před duelem v Hodoníně řekl webu havířovského klubu na otázku, co říká na rozdílná působení u Baníkovců a v AZetu: „Samozřejmě, že v každém klubu je to jiné. V Hodoníně to vůbec nebylo špatné, ale co si budeme povídat, Havířov má ty nejvyšší ambice, takže to jde vidět od kabiny, přes trenéry až po tréninky. Je to tu profesionální a my chceme určitě udělat úspěch. A vše, co k tomu potřebujeme, k tomu máme…“

První zásah v dresu Drtičů zaznamenal útočník Pavel Matěj (na střídavé starty z Frýdku-Místku), který se trefil ve 13. minutě. Na vedoucí gól domácího celku odpověděl velký favorit v polovině zápasu a od 46. minuty šli hosté do nejtěsnějšího vedení. O tři minuty později sice Hodonín srovnal (2:2), ale v 50. minutě vznikla pro domácí nepříjemná situace, když se nechtěně černá pryž po odrazu od brusle čárového arbitra dostala do blízkosti hostujícího útočníka Petra Antoníčka, který po bekhendové kličce zamířil pod břevno branky Dominika Pitáka – 2:3. V závěru zkusili domácí hru bez gólmana, ale právě při ni inkasovali čtvrtou branku. Domácí nastoupili se třemi lajnami, naopak Havířov mohl použít v Hodoníně hned čtyři pětky!

Hodonín je tak i přes porážku na čtvrté pozici, a již ve STŘEDU 7. ÚNORA nastoupí znovu na svém ledě. Soupeřem mu bude tým Havlíčkova Brodu, který doma o víkendu porazil Opavu 5:2 (1:1, 3:1, 1:0). Začátek středeční hokejové bitvy je v 18 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 34. KOLO

* SHKM BANÍK HODONÍN – AZ HAVÍŘOV 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 13. Pavel Matěj (Mach, Vyrůbalík), 49. Adam Bachánek (Zaychik, Sajdl) – 32. Jan Křivohlávek (Spratek), 46. Tomáš Franek (Ficek, Křivohlávek), 50. Petr Antoníček (Ćmiel), 60. Matouš Ćmiel (Antoníček),

vyloučení: 5:5, navíc Šimon Pavlík (HAV.) 5+OK,

využití: 1:0,

v oslabení: 0:1,

střely na branku: 29:32,

řídili: Kohoutek – T. Kučera a J. Kučera,

1279 fanoušků.

„Krásný hokej! Vedli jsme 1:0, což bylo pěkné, ale potom vlastní chybou na modré čáře jsme hostům umožnili srovnat. Jsem rád, že jsme to s nimi zvládli, s nimi se to totiž jen těžko otáčí. Hostům ve třetí části pomohlo trošičku štěstíčka, ale já věřím, že pokud je dostaneme v play-off, že je potrápíme. Havířov má nabušený tým, nám se vždy proti silným týmům hraje líp. Když soupeř puky jenom vyhazuje a brání, tak na to neumíme zareagovat, navíc máme mladý tým bez větších zkušeností. Jinak dnes tady byla krásná kulisa, kluci tady nechali asi vše a musíme i tak nadále pokračovat,“ řekl pro kameru hodonínského klubu kouč Drtičů ALEŠ BACHÁNEK.

(red.)

Štítky:

sport