Zprávy

Lidé zůstali doma a uklízí si sami

Úterý Prosinec 15, 2020
734
Úklidové služby – Krytý bazén v Hodoníně po kolaudačním úklidu. (Foto: archiv. J. Neřádové)

KYJOV – V předvánoční době bývá poptávka po úklidových službách v domácnostech i firmách obvykle  největší. Jana Neřádová založila  firmu Úklidové služby v Kyjově už v roce 1994. Začínali úklidem bank a firem, podíl úklidu domácností rostl jenom zvolna. To se ale během let změnilo, mentalita, kdy si většina domácností přísně střežila své soukromí a nikoho cizího by si do bytu nepustila, už patří spíše minulosti. 

„Výhodou je, že se všechna okna umyjí během jednoho dne – a je hotovo,“ přibližuje klady využití profesionálních úklidových služeb paní Dana, která se svou rodinou obývá prostorný dům na patro. Služby využila také k odbornému čištění kachlového obložení a spár v koupelnách a na chodbách. „Jsou to velké plochy,“ vysvětluje žena, která ráda věnuje čas svým blízkým a koníčkům. 

Úklidová firma Jany Neřádové provádí úklidové služby pro firmy i domácnosti, společných prostor v činžovních domech, pravidelně i jednorázově, čistí podlahové krytiny i čalouněný nábytek. Doba covidová se ale na množství objednávek, jak se dalo čekat, podepsala. „Tak jako my máme nyní obavy chodit do domácností, tak se lidé bojí nákazy zvenčí, takže toto období je pro nás skutečně těžké,“ posteskne si živnostnice. Sama uklízí ráda a dobře, takže  se po mateřské dovolené před šestadvaceti lety rozhodla, že se touto činností pokusí živit. „Nejtěžší je udržet si klientelu, kvalitní prací. Úklid musí vypadat, a pak je zákazník spokojený a pozve si nás znovu,“ dodává žena, která ráda tráví volný čas na chalupě, cvičením jógy i na cestách po zahraničí. Ale ani tomu současná doba nepřeje.  

(bum)