Sport

LICHÉ OBAVY FANOUŠKŮ KOZOJÍDEK. LÍDR SKUPINY DEKLASOVAL KYJOV NA JEHO HŘIŠTI!

Pondělí Květen 1, 2023
803
Fotbalisté Kozojídek (pruhované dresy) nadále ovládají krajskou 1. B třídu, skupinu C. (Ilustrační foto: zdroj – klub SK Kozojídky)

KYJOV – Pokud se obávali příznivci týmu z Veselska svého sobotního soka, který jim na podzim připravil v domácím prostředí zatím jedinou porážku v poměru 1:2, tak o poslední sobotě v měsíci dubnu dostal tým z královského města pořádně za vyučenou, když hlavně ve druhém poločase předváděli vítězové místy Vysokou školu fotbalového řemesla!

V první půli působil hostující gólman David Marada nejistě, když ve 2. minutě chybil, naštěstí pro hosty jen za cenu rohu a pak měl slabší chvilku ve 44. minutě, když zaváhal při nájezdu domácího Matěje Hynčici, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo.

Favorita z Kozojídek uklidnil gól po akci Lubomíra Janíka, jehož centr zleva trefil parádně ke vzdálenější tyči po zemi Adam Polákk – 0:1. Ve 36. minutě měl Kyjov šanci (Jakub Svoboda), ale tady dobře zasáhl gólman Kozojídek. O dvě minuty později to bylo již z pohledu domácích 0:2, když se po centru zprava kulatý nesmysl odrazil od domácího Michala Bartoně k Janíkovi, jehož polovysoká rána skončila u pravé tyče branky, kterou hájil Tomáš Kopecký – 0:2.

Ve druhé půli začali zbytečně hodně „profesorsky“ hrát borci z Kozojídek a protože jim nepomohla ani výstraha z 52. minuty, kdy střelecký pokus Petra Eliáše, který vykopával z brankové čáry hostující Martin Chytka, přišel zanedlouho gólový trest: zvýšený tlak Kyjova zúročil přesnou trefou Tomáš Riedl – 1:2.

Až od tohoto okamžiku si favorit konečně uvědomil vážnost situace a díky zvýšenému úsilí a tlaku na kyjovskou defenzivu přišly další brankové zářezy – v 72. minutě po rohu Jaroslava Zbytka se hlavou trefil Tomáš Voříšek (1:3), aby další tři branky padly až v poslední desetiminutovce, kdy už Kozojídky jasně ovládly kyjovský zelený pažit.

KYJOV v dalším kole hostí znovu doma v SO, 6. mája, od 17 hodin poslední tým – Starý Poddvorov, a KOZOJÍDKY přivítají ve svém sportovním areálu v NE, 7. 5., od 10 hodin „B“ celek ratíškovického Baníku.

KRAJSKÁ 1. B TŘÍDA, SKUPINA C – 20. KOLO

FC KYJOV 1919 – SK KOZOJÍDKY 1:6 (0:2)

Góly: 59. Tomáš Riedl – 38. a 84. Lubomír Janík, 81. a 87. Libor Smištík, 29. Adam Pollák, 72. Tomáš Voříšek,

žluté karty: Petr Eliáš, Jakub Svoboda – Lukáš Prajza,

střely na branku: 4:18 (!),

mimo: 4:5,

rohové kopy: 5:9,

rozhodovali: František Richter – Matěj Suchý a Tomáš Vavřina,

250 diváků.

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Věděli jsme, že Kozojídky mají nejlepší tým tady v této soutěži! Byla škoda, že jsme v první půli nevyužili nějaké šance, které tam byly. Chtělo to vstřelit první gól a mohli jsme pomýšlet na výsledek jak loni na podzim v Kozojídkách. V prvním poločase jsme ale dvě branky dostali, ve druhé půli si myslím, že těch prvních dvacet minut bylo z naší strany velmi slušných. Snížili jsme na 1:2, chtěli jsme to ale srovnat a tak postupem času jsme to víc otvírali. V závěru nám došla šťáva, Kozojídky zaslouženě vyhrály. Hra byla dobrá, ale v závěru nám pak chyběla kondice, čehož využil soupeř k dalším gólům,“ zhodnotil duel pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Kyjova DAREK OPATŘIL.

„Kluky jsem na to upozorňoval, Kyjov řadím k lepším a nebezpečným týmům v soutěži. Jeli jsme sem s pokorou, ale začátek utkání nám nevyšel. První šance patřila domácím, ale už v tom minulém zápase (doma se Starým Poddvorovem – pozn. red.) to bylo podobné, nevím proč, to mě mrzí. Po vedoucí brance jsme se začali dostávat do hry, ale asi nemůžeme hrát každý zápas tak, že budeme soupeře válcovat. Výsledek je až krutý pro domácí, je mi trochu líto soupeře, ale jinak jsem strašně rád za vítězství, které upevnilo naši pozici v tabulce,“ řekl hostující lodivod RICHARD HROTEK.

(red.)

Štítky:

sport