Sport

KOZOJÍDKY SI DOMA S CHUTÍ ZASTŘÍLELY, NECELÁ STOVKA DIVÁKŮ VIDĚLA NA VESELSKU CELKEM DEVĚT GÓLŮ!

Pondělí Duben 7, 2025
1048
Momentka z letošního regionálního fotbalu na Hodonínsku. (Foto: Jaroslav Kicl)

KOZOJÍDKY+STARÝ PODDVOROV – První víkend v měsíci dubnu fotbalu určitě nepřál, neboť silně na Hodonínsku profukovalo a ani průměrná denní teplota (3 stupně Celsia) nebyla taková, aby sportovní fanoušek mohl zajásat. Sledoval jsem dopoledne v neděli mač na Veselsku, abych se poté přesunul na Podluží, kde se hrálo v rámci Okresní ligy Hodonínska o šest bodů.

6. LIGA – SKUPINA B, 18. KOLO

* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – FK RENOCAR PODOLÍ U BRNA 6:3 (2:2)

Góly: 27., 83. a 85. Marian Fedorka, 35. Jakub Linek, 60. Libor Smištík, 75. Bohumil „BOB“ Vardan – 3. Jan Raus, 18. Viktor Bůžek, 78. Ondřej Papež,

žluté karty: Adam Pollák – Dušan Honek, Robert Dvořák,

řídili: Přemysl Kulíšek – David Večeřa a Luděk Vrbovský,

80 diváků, kteří se hlavně těšili na poločasovou přestávku, neboť pak se mohli alespoň trošku zahřát čajem nebo svařákem v hospůdce „Na hřišti“.

Šok byl po prvních 18 minutách, kdy hosté z Brněnska, kteří bojují o záchranu v soutěži, se po dvou střeleckých pokusech dostali do zcela nečekaného dvougólového vedení v poměru 2:0. Domácí hráli v první půli proti větru a právě první branka v síti Lukáše Maňáka nečekaně po poryvu větru zaplavala do domácí klece – 1:0. Po patnácti minutách si obrana Kozojídek neporozumněla s vlastním gólmanem, a již svítilo na světelné tabuli hrozivých 0:2!

Domácí se naštěstí z tohoto šoku dokázali vzpamatovat a ještě do konce první půle srovnali. Po přestávce měl domácí favorit hru ve své moci, „utekl“ soupeři brankově o dva góly, ovšem po trefě Bohumila „BOBA“ Vardana (4:2) se radovalo Podolí, když jejich třetí střelecký pokus v utkání skončil třetí brankou, takže stoprocentní gólová bilance! Střelecké kopačky si v týmu BRITTERMU obul před svátečním obědem záložník Marian Fedorka, který zaznamenal hattrick a tak se již může připravit na to, jak ho zkásne klubový pokladník, stoper Jakub Linek. Po delší době se v Kozojídkách představil Tomáš Voříšek, který pracuje v Německu, takže tolik času na svůj milovaný fotbal nyní určitě nemá.

V tabulce 6. ligy je první TRAUBEN z Hroznové Lhoty (40 bodů), stíhaný týmem z Dubňan (36), třetí jsou KOZOJÍDKY s bilancí 10-5-2, při skóre 39:19 a zisku 35 bodů a na bramborovou placku, tedy momentální čtvrtou pozici dosáhl TJ Slavoj Rohatec, který má 31 bodů.

POZVÁNKA:

V dalším kole 6. ligy cestují KOZOJÍDKY k derby šlágru do nedalekých Vnorov, kde si to rozdají s místním klubem FK AGRO VNOROVY. Hraje se v neděli 13. dubna, výkop je v 15:30 hodin!

SESTAVA TÝMU SK BRITTERM KOZOJÍDKY

Lukáš Maňák – Tomáš Páleník, Jakub Linek, Martin Chytka, Libor Smištík – Marian Fedorka, Bohumil „BOB“ Vardan, Filip Vanda, Tomáš Kurečka (71. Tomáš Voříšek) – Filip Zbytek (80. Jiří Maněk) – Adam Pollák (87. David Marada).

HLASY PO UTKÁNÍ

„Podle výsledku jednoznačné vítězství, ale musím se přiznat, že takové utkání v kariéře jsem jako hráč i trenér ještě nehrál! Soupeř třikrát vystřelil na branku a dal nám tři góly. Hrůzostrašný začátek (po 18 minutách 0:2), ale cítil jsem, že to je naše nejlepší utkání letos na jaře. Šlo to, dařily se nám kombinace, dali jsme šest branek a bylo důležité, že ještě do konce prvního poločasu jsme dokázali vyrovnat. Ve druhé půli jsme to měli pod kontrolou, za výhru jsem samozřejmě spokojený, dnes to byl solidní kombinační výkon celého mančaftu. A co říkám na hattrick Ukrajince Mariana Fedorky? Je to dobré, že dal tři branky, ale co se týče platby za tento sportovní výkon do klubové pokladny, předpokládám, že hodí mrtvého brouka a nebude rozumět (smích),“ prohlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Kozojídek RICHARD HROTEK.

„Soupeř dal sice dva rychlé góly, ale bylo pro nás důležité, že jsme ještě do konce poločasu dokázali vyrovnat na 2:2! Ve druhé půli jsme hráli po větru, balon se již nevracel a byla lepší jeho kontrola na hřišti. Dnes jsem věřil, že dám tři branky, na zápas jsem se dobře připravil. A která branka byla nejlepší? Asi ten třetí gól, kdy mě nahrál BOB (Bohumil „BOB“ Vardan – kapitán týmu) a já jsem jenom přehodil hostujícího brankáře. Už se těším na víkendové derby do Vnorov, kde jinak žiju. Máme jim co vracet, doufám, že se nám znovu zadaří. A co budu platit za tři branky? Vypadá to na tisícovku! Jinak nás provází zranění – chybí záložník Dominik Hodonský a David Šebesta, který sice již začal s námi trénovat, ale do soubojů se zatím nepouští a poprvé dnes mohl nastoupit Tomáš Voříšek, který pracuje v Německu, takže se na zápas dostane jen občas,“ hlásil spokojený domácí nedělní kanonýr MARIAN FEDORKA.

„Začali jsme dobře, chtěli jsme hrát na brejky a to se nám povedlo, neboť po dvaceti minutách jsme dali dva góly. Pak se ale ukázala kvalita domácího týmu a ta nám napověděla, že ještě musíme hodně zapracovat. Zklamání to je, pak jsme to sice otevřeli, ovšem znovu se projevila fotbalová kvalita Kozojídek. My o víkendu hrajeme souboj s Nikolčicemi, to bude hodně důležitý špíl a teď nám nezbývá nic jiného, než v každém dalším utkání musíme prostě zabojovat s cílem získat nějaké bodíky,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér hostujícího celku MARTIN DOHNAL.

8. LIGA NA HODONÍNSKU – 18. KOLO

* TJ STARÝ PODDVOROV – FK BLATNICE POD SVATÝM ANTONÍNKEM 1:3 (1:2)

Branky: 41. Pavel Bařina – 8. (PK), 29. a 78. Martin Ondroušek,

žluté karty: Moez Elfetoui, David Kukula, Martin Prát – Tobiáš Straka, Martin Ondroušek,

řídili: Petr Leitgeb (Brno) – Jakub Němeček (Hodonín) a laik Jaroslav Majzlík (Nový Poddvorov),

150 hodně zklamaných příznivců domácího týmu z Podluží.

Po půl hodince hry vedl tým z Veselska bez větších obtíží 2:0 a toto vedení se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor. Hrálo se celkově o šest mistrovských bodů, přičemž psychicky i herně situaci zvládli daleko lépe hosté. Domácí se znovu neskutečně trápili, chyběla větší odvaha, fotbalovost, kdy jste marně čekali, že si balon mezi sebou vymění alespoň tři hráči – pro tým z Podluží velký problém a v podstatě nadlidský úkol!

Více chtění po úspěchu bylo cítit v táboře hostů, kteří si nakonec bez problémů odvážejí z Podluží mimořádně cenné tři body. Přitom Blatnice v posledních šesti duelech vždy bodově ztrácela při vysoce pasivním skóre 5:27, ale v zápase PRAVDY včas zabrala, což bylo podstatné!

Tým ze Starého Poddvorova v podstatě porazil sám jeden hráč, a to Martin Ondroušek, jenž začal své střelecké představení již po osmi minutách, kdy s přehledem proměnil penaltu za hloupý a zcela zbytečný faul pravého beka Ivana Irše, který fauloval protihráče Lukáše Jeglu. I přes nepříznivý stav 0:2 se domácí gólem do šatny vrátili sice do utkání, nicméně to ale v dalším průběhu hry již nic neřešilo a po třetí trefě hostů deset minut před koncem bylo definitivně ZALÍČENO!

(red.)

 

Štítky:

sport