KOZOJÍDKY HLÁSÍ DRUHÉ UTKÁNÍ V ŘADĚ BEZ INKASOVANÉ BRANKY!

Pondělí Září 2, 2024
664
Fotbalisté Kozojídek před sobotním mačem v Podolí u Brna. (Foto: Milan Rozprým)

HODONÍN – V sobotu 31. srpna se v obci Podolí u Brna konaly tzv. Babské hody, takže sportu chtiví muži toho využili a vyrazili za místním fotbalem. Soupeř byl z Hodonínska a nakonec po zásluze si Kozojídky připsaly důležité tři body.

Hosté šli do vedení v první půli, kdy ve 34. minutě zahrál rukou nešikovně ve vápně domácího celku jejich hráč Vojtěch Válek a z nařízené penalty se o minutu později s přehledem prosadil záložník Bohumil „BOB“ Vardan – 0:1. Na začátku druhé půle se dostal do dobré možnosti hostující Marian Fedorka, ale při pokusu na noze a pak následné hlavičce měl více štěstí domácí gólman Tomáš Hoda. Jeden skvělý zákrok na kvalitní trávě útulného stadionku vymyslel brankář Kozojídek Lukáš Maňák v 57. minutě, kdy skvěle přečetl střelecký pokus unikajícího hráče z Podolí Ondřeje Papeže, po kterém si hostující lavička s hráči a jejich fanoušky hodně oddechla!

Kozojídky do konce duelu již větší vzrúšo před vlastní brankou nedovolily, ba naopak ve druhé minutě nastaveného času po přesné přihrávce útočníka Adama Polláka našel tento připraveného Fedorka, jenž napálil kulatý nesmysl z hranice velkého vápna nekompromisně do levé šibenice – 0:2.

ZAJÍMAVOST:

Druhý gólman hostů, David Marada, je nyní na dovolené, takže klub oslovil jako dvojku do branky případně v nouzi zasáhnout 52letého Prokopa Hanzelku, který nakonec z lavičky držel palce kolegovi Maňákovi!

POZVÁNKA:

V šestém kole je na programu na Veselsku jedno VELKÉ DERBY utkání. Domácí KOZOJÍDKY přivítají doma v neděli 8. září tým VNOROV. Šlágr kola se hraje dopoledne od 10 hodin!

6. LIGA, SKUPINA B – 5. KOLO

* FK RENOCAR PODOLÍ u BRNA – SK BRITTERM KOZOJÍDKY 0:2 (0:1)

Branky: 35. z penalty Bohumil „BOB“ Vardan, 90.+2 Marian Fedorka,

žluté karty: Jakub Mičko, Ondřej Papež, Jan Buček – Tomáš Voříšek,

střely na branku: 6:6,

mimo: 4:8,

rohové kopy: 5:5,

řídili: Jakub Wencl (Brno) – Ilona Koryčanská (Bučovice) a Adam Holub (Kuřim-Jinačovice),

88 platících diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ:

V první půli byly Kozojídky každopádně lepší, druhý poločas se srovnal. Hosté nakonec vyhráli zaslouženě. My jsme čekali těch bodů více (Podolí u Brna má zatím ze čtyř zápasů jen 3 body – pozn. webu), ale věřím, že se naše výsledky zlepší,“ řekl po zápase vedoucí domácího týmu JOSEF ŠELIGA.

Zase bylo nepříjemné počasí, což bylo pro oba týmy stejné, ale jeli jsme sem s tím, že chceme bodovat a uspět. Domácím chyběl Pavol Bábeľa, hodně důležitý hráč, ale i nám chyběli nějací hráči (Dominikové Vlček a Hodonský), což je asi v této soutěži jakoby normální. Nebyl to úplně nádherný výkon, v první půli to byla trochu šachová partie, ale soupeře jsme v této části hry do vážnější situace nepustili. Ve druhém poločase jsme do páté minuty měli dvě výborné příležitosti, ale místo abychom skórovali a utkání zlomili, tak byly nervy až do konce. Gólman Lukáš Maňák nás podržel důležitým zákrokem v 57. minutě, záložník Marian Fedorka se musí naučit bránit a věřím, že k tomu přidá střílení branek. Minule dal tři góly teď jen jeden, tak věřím, že se znovu vrátí na střeleckou vlnu. Ten druhý gól byl zasloužený, předtím jsme měli několik brejků, takže určitě velká spokojenost za konečnou výhru,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kormidelník Kozojídek RICHARD HROTEK, který si 15. srpna 2024 připomněl své PADESÁTINY. K těm mu dodatečně přeje web VŠE NEJLEPŠÍ, HLAVNĚ HODNĚ ZDRAVÍ, OSOBNÍ POHODY A ÚSPĚŠNÝCH VÝSLEDKŮ V JEHO MILOVANÉ KOPANÉ!

Vydřené a vybojované vítězství, pro nás zasloužené! Měli jsme v útočné fázi nedotažené situace, jinak by v utkání byl asi vyšší brankový rozdíl. Mančaft utkání výborně odbránil a gólman Lukáš Maňák nám pomohl při centrovaných míčích. Musíme doma v derby se Vnorovy potvrdit body z venku a pokračovat v nastaveném trendu, kdy brání a maká celý tým. Spoluhráč v záloze Bohumil „BOB“ Vardan má problémy s achilovkou, takže není zcela fit, ale pomohl týmu důležitou brankou v první půli z penalty. A jak mě v létě přijalo mužstvo Kozojídek? Je tady více starších kluků, než jsem já a to je pro mě změna. Jinak jsem do týmu zapadl dobře. Herně se cítím na hřišti moc dobře a co po nás požaduje trenér, s tím se ztotožňuji. Kromě fotbalu mě baví lední hokej (na amatérské úrovni s partou kamarádů) a futsal, který hraji ve druholigovém klubu FC TANGO Hodonín. U nás nemám žádný fotbalový klub, kterému bych fandil, protože si myslím, že náš fotbal nemá takovou úroveň. Já mám nejraději anglickou ligu, kterou považuji za nejlepší světovou ligu vůbec a mým klubem, kterému fandím, je londýnský Arsenal. V televizi tak sleduji především ligu v Anglii a nyní ještě rád jezdím na kole se svým 3,5letým synem Filipem,“ řekl záložník Kozojídek, novic v dresu klubu na Veselsku 31letý FILIP VANDA.