Sport

KDY SE ZASTAVÍ TRÁPENÍ LÍDRA FOTBALOVÉ 1. A TŘÍDY Z KOZOJÍDEK?

Pondělí Duben 22, 2024
564
Fotbalisté z klubu SK BRITTERM Kozojídky. (Foto: Jaroslav Kicl)

KOZOJÍDKY – Nováček krajské 1. A třídy, skupiny B, SK BRITTERM Kozojídky je nyní v hráčské krizi. Tým kouče Richarda Hrotka se viditelně trápí, chybí lehkost z podzimu, mužstvo vyrábí až neskutečné minely, které soupeři (naposledy Vyškov B a předtím Hroznová Lhota) dokáží krutě trestat. Vyškov B dostal od domácího týmu hned čtyři góly připravené jako pozornost na zlatém podnosu a týden předtím stejnou porci chyb vytvořil tým z Veselska v ostře sledovaném derby s Hroznovou Lhotou!

Navíc jsou Kozojídky ve střelecké krizi, když naposledy se z branky v síti protivníka radovali hráči z Veselska 31. března při domácím souboji s Nikolčicemi, když v 67. minutě uzavíral domácí střelecký koncert Luboš Janík při výhře Kozojídek 4:0. Pak se tři zápasy střelci lídra skupiny marně hledali, takže i s nedělní porážkou s B týmem Vyškova je to přesně 293 minut dlouhého čekání na gól!

Po třetí porážce v tomto fotbalovém ročníku si poražení v kabině určité věci vyříkali, takže jsem přesvědčený, že tato deka, která momentálně na Kozojídkách je, nemůže mít dlouhého trvání. Je třeba předchozí nezdary hodit definitivně za hlavu a soustředit se jen a pouze na nejbližší duely, které mančaft čekají. Kozojídky (40 bodů) klesly na druhou pozici, na čele skupiny je vystřídala nyní Hroznová Lhota, která má taktéž 40 bodů, ale lepší skóre, do bojů o konečné prvenství se už vrátil z počátku tohoto kalendářního roku tápající Slavoj Rohatec, který je nyní na třetím místě se ziskem 39 bodů.

B“ tým z okresního města na řece Haná, kde žije 20 466 obyvatel a leží 35 kilometrů severovýchodně od Brna, přijel v neděli dopoledne na Veselsko se třemi hráči, kteří mají ligové smlouvy a nastoupili v základní jedenáctce (David Krška, Oumar Kamara a Cherif Paul Nghabo). Hosté se ujali vedení ve 24. minutě, ale ani domácí borci nebyli bez šancí. V prvním dějství měli tři, ale bohužel ani jednou nedostali balon za záda gólmana Jana Derky: ve 27. minutě po přihrávce Adama Polláka pálil z malého vápna v dobré pozici Luboš Janík mimo, o čtyři minuty později se do zakončení dostával Bohumil „BOB“ Vardan, ale vyškovská obrana stačila včas zasáhnout a třetí možnost ke skórování v první půli měl ve 38. minutě Pollák, ale místo střely uvnitř pokutového území protivníka zvolil přihrávku na Janíka, ta však adresáta nenašla.

Domácí vykolejil rychlý druhý gól krátce po návratu z kabin a začalo být zřejmé, že ani tento duel nebude z pohledu Kozojídek z kategorie vydařených. Hosté se definitivně uklidnili, navíc odevzdanému a stále chybujícímu soupeři přidali do velké kabele další tři branky, přičemž závěrečný pohled na domácí časomíru byl pro fanouška Kozojídek hodně trpký – 0:5!

SESTAVA KOZOJÍDEK

David Marada – Martin Chytka, Vlastimil Klimek, Tomáš Páleník – Dominik Hodonský – Dominik Vlček (75. Nikola Hrbek), Bohumil „BOB“ Vardan, Jaroslav Zbytek, Tomáš Kurečka (58. Filip Zbytek) – Adam Pollák, Luboš Janík.

POZVÁNKA

V dalším kole hostí KOZOJÍDKY v neděli 28. dubna od 10 hodin tým TJ Sokol Troubsko!

1. A TŘÍDA, SKUPINA B – 20. KOLO

* SK BRITTERM KOZOJÍDKY – MFK VYŠKOV „B“ 0:5 (0:1)

Branky: 24. a 75. David Krška, 46. Jiří Klimeš, 68. Cherif Paul Nghabo, 86. Maxim Růžička,

žluté karty: Dominik Hodonský – Lukáš Bořuta,

střely na branku: 8:12,

mimo: 5:3,

rohové kopy: 10:1,

řídili: David Večeřa (Vojkovice) – Dávid Kron (Brno-Žebětín) a Andriy Palyuga (Brno),

delegátem utkání byl Zdeněk Hulcký (Moravany u Kyjova),

za chladného aprílového počasí sledovalo duel 130 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

Další výrazná prohra! Kdybychom hráli dalších deset minut, dostaneme ještě další branky, ale bohudík se hraje jen 90 minut. Možná jsme si mysleli, že po prvních letošních zápasech, kdy jsme neinkasovali, jsme bombarďáci, ale tak to prostě není. My hrajeme, máme šance, ale nedáme gól, pak to nahrajeme soupeři a ten nás trestá. Tak se fotbal hrát nedá. Místo abychom podobné situace zvládali, tak děláme hrubky, dáme hlavy dolů a fakt nevím, jak to zastavit, přitom v týmu máme i zkušené hráče! Minule tady byl Ondra Bíla, dnes David Krška – oba byli slyšet, my jsme na hřišti ale jako spící panny. Jsem velmi zklamaný,“ podíval se za porážkou trenér Kozojídek RICHARD HROTEK.

Přijeli jsme sem doopravdy vyhrát, protože jsme věděli, že domácí minule doma prohráli s Hroznovkou 0:6. Snažili jsme se to hlavně dobře odehrát dozadu, což se nám povedlo. Měli jsme tam brejky a věřili jsme, že z toho můžeme dát i nějaké branky. Dnes byl tady jako nadstandardní hráč David Krška, ještě jsem tady ale měl Cherifa a Kamaru, kteří taky potvrdili svoji kvalitu. Máme celkem mladý tým a pokud jej doplníme těmi zkušenými, tak do budoucna máme na čem stavět. Za poctivou práci u nás ve Vyškově je tento dnešní výsledek moc dobrý a hodně si ho ceníme,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Vyškova JAROSLAV LIŠKA.

(red.)

 

Štítky:

sport