Zprávy

JEDNOZNAČNÁ ZÁLEŽITOST NA LEDĚ ZNOJEMSKÝCH ORLŮ!

Čtvrtek Březen 2, 2023
546
Momentka před brankou Znojma. Ze zápasu 2. ligy mezi Znojmem a Hodonínem. (Foto: Jaroslav Kicl)

HODONÍN – Říkám to celou sezonu, že Znojmo si v podstatě hraje v tomto ročníku 2. ligy svoji soutěž! Znojmo můžete porazit, nikoliv porážet – znovu se o tom přesvědčili uprostřed tohoto týdne i Baníkovci z Hodonína, kteří dělali velkému favoritovi na jeho ledě jen jakési křoví.

V domácím týmu se představili i dva navrátilci z klubu Pardubice B, kterému pomohli v záchraně v Chance lize, a to Tomáš Svoboda a Jan Hruška. Hosté už po první třetině dobře věděli, že po průběžném skóre 0:3 těžko s tímto soupeřem něco v dalším průběhu svedete, takže už se v podstatě jen zřejmě soustředili na ZÁPAS ROKU, který BANÍK čeká již tuto sobotu, kdy na vlastním ledě hostí v přímém boji o play-off Slezany z Opavy. Utkání začíná v 17 hodin!

Jinak první kolo v play-off je na pořadu již v sobotu 11. března a hrát se bude klasicky na tři vítězné zápasy s tím, že týmy na 1., 2., 3. a 4. místě začnou tuto sérii doma – dvojice jsou následující: 1 – 8, 2 – 7, 3 – 6 a 4 – 5.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 42. KOLO

APTEC ORLI ZNOJMO – SHKM BANÍK HODONÍN 8:1 (3:0, 2:1, 3:0)

Góly a nahrávky: 5. Martin Šťovíček (Kloz, Stránský), 12. Martin Šťovíček (Adámek, Tejnor), 18. Marek Špaček (Adámek, Šťovíček), 34. Marek Špaček (Hruška, Stránský), 39. Jan Sedláček (Pigl, Kotrba), 44. Tomáš Svoboda, 46. Petr Beránek (Nizhnikov, Čermák), 56. Dominik Sklenář – 25. Sebastian Bartes (Romančík, Matějka),

vyloučení: 3:2,

využití: 1:0,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 32:16,

řídili: Martin Maťašovský – Bohuslav Maloušek a Martin Hübl,

1230 fanoušků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Jsme strašně moc rádi za to, jak ten zápas dopadl. Gratulace klukům do kabiny a dík fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Všichni kluci dnes odvedli super práci, ale máme toho ještě hodně před sebou. Jsme rádi, že je tým téměř kompletní a začíná se sehrávat dohromady, protože teď nás čeká to nejlepší. Pomalu se díváme na soupeře, ale pořád nás zajímá především naše hra a naše chyby,“ řekl pro znojemské klubové stránky domácí kouč TOMÁŠ JAKEŠ.

„Bohužel jsme dnes nestačili jak fyzicky, tak i herně. Víme, jak na Znojmo hrát, ale dneska to bohužel nevyšlo. Dostali jsme zbytečné góly a dopadlo to, jak to dopadlo. Čekají nás ještě dva důležité zápasy, které pořád máme ve svých rukách. Znojmo je těžký soupeř, jsou natrénovaní, mají nabrusleno, ale každopádně pokud s nimi budeme hrát play-off, budeme je chtít co nejvíce potrápit,“ nechal se slyšet hodonínský kormidelník ALEŠ BACHÁNEK.

(red.)

Štítky:

sport