Sport

I PŘES VÝHRU VE FRANCII SKST PLUS HODONÍN V LIZE MISTRYŇ SKONČIL!

Středa Duben 3, 2024
368
Na snímku je Japonka Sakura Morio v dresu týmu SKST PLUS Hodonín. (Foto: zdroj facebook SKST PLUS Hodonín)

HODONÍN – Po skvělém středečním představení ve víceúčelové hale TEZA Hodonín sice domácí stolní tenistky padly krutě v prvním utkání semifinále Ligy mistryň (LM) s francouzským týmem Etival po výsledku 1:3, když hned ve dvou zápasech rozhodoval až pátý zkrácený set na šest míčků, ale na páteční odvetu do Francie letěl tým kolem kouče Jaroslava Mikesky s tím, že stále je o co hrát.

Hodonínské hráčky měly ve hlavách úspěšný souboj ve čtvrtfinále s týmem Méty (znovu francouzský celek), který udolaly na půdě protivníka až po Zlatém utkání, které se hraje na dva vítězné sety. Proč by se tedy nemohla na zeleném stole v Etivalu situace opakovat?

Bohužel, nestalo se tak a tým Hodonína po statečné bitvě, kdy vyhrál 3:2, se nakonec s LM musel rozloučit. Tentokráte v dresu družstva z jihu Moravy excelovala Japonka Sakura Morio, která vyhrála oba zápasy, ale první duel nevyšel Natalii Partyka, která padla jasně v souboji s portugalskou reprezentantkou Shao Jieni po porážce 0:3 a stejným výsledkem skončil trochu překvapivě i duel domácí Camelie Iacobo, která nedala větší šanci hostující Karin Grofové.

LIGA MISTRYŇ, ŽENY – SEZONA 2023-2024

DRUHÝ SEMIFINÁLOVÝ SOUBOJ

* ETIVAL ASRTT – SKST PLUS HODONÍN 2:3

Shao Jieni – Natalia Partyka 3:0 (7,6,5),

Marie Migotová – Sakura Morio 0:3 (-6,-5,-4),

Camelia Iacobo – Karin Grofová 3:0 (10,6,5),

Jieni – Morio 1:3 (-3,6,-6,-7),

Migotová – Partyka 2:3 (-7,6,11,-9,-3)

PRVNÍ UTKÁNÍ SKONČILO V HODONÍNĚ 1:3, DO FINÁLE TUDÍŽ POSTOUPILY FRANCOUZSKY!

Co bych k tomu řekl? Výhra je hezká, holky dokázaly zabojovat, ale i přes vítězství 3:2 jsme se bohužel do finále nedostali! Je to neuvěřitelný výsledek, že jsme se letos dostali až do semifinále. Přitom jsme museli projít předkolem a až poté jsme se dostali do základní skupiny. Poprvé v naší sportovní historii jsme dokázali porazit silné Méty a pak ještě vyhrát ten Zlatý zápas. Musím ale zmínit, že nás provázela neskutečná smůla. Už cesta letadlem k prvnímu souboji doma v Hodoníně byla pro naši jedničku, Sakuru Morio, hodně dramatická, když nakonec dorazila do Hodonína o 24 hodin později, neboť její letoun musel po cestě nouzově přistát pro závadu a naše hráčka dorazila tak jen 12 hodin před samotným zápasem. Druhá nepříjemnost s leteckou dopravou nás potkala při letu na druhý duel do Francie, kdy nám tašky dorazily až na hotel po utkání, takže jsme museli jít koupit narychlo oblečení do sportovního obchodu,“ řekl po návratu do Česka trenér Hodonína JAROSLAV MIKESKA.

* Skončila sice relativně úspěšná pouť Ligou mistryň, ale sezona pro hodonínské stolní tenistky zdaleka nekončí! Po základní části, tedy 20 odehraných zápasech, skončil v Extralize klub z Hodonína na druhém místě (získal 56 bodů), první byl s bodem navíc HB Ostrov Havlíčkův Brod, ale soutěž pokračuje zápasy play-off.

Na SKST PLUS Hodonín čeká sedmý tým tabulky, TT Moravský Krumlov, přičemž hned DNES, tedy ve STŘEDU 3. DUBNA se v hale stolního tenisu v Hodoníně uskuteční od 18 hodin první zápas, odveta je o dva dny později na stolech protivníka v Moravském Krumlově, případný třetí zápas (hraje se na dva vítězné) by se hrál v Hodoníně v neděli 7. dubna opět v 18 hodin.

Jinak první tým, HB Ostrov Havlíčkův Brod začíná své play-off s týmem MK Řeznovice, což je v podstatě B družstvo Moravského Krumlova. Tyto týmy začínají své duely v pozdějším termínu.

Na play-off se těšíme, chtěli bychom uspět, vždyť předtím dvakrát po sobě (v roce 2022 a 2023) jsme uspěli, neboť jsme se stali Mistryněmi Česka. Bylo by dobré si potřetí v řadě sáhnout na pohár pro vítězky a můžu za celý náš tým slíbit, že uděláme maximum pro kenečný úspěch,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ kouč Hodonína JAROSLAV MIKESKA.

(red.)

Štítky:

sport