I PŘES DOBRÝ ÚVOD NAKONEC HODONÍNSKÉ HÁZENKÁŘKY NESTAČILY NA SOKOLKY Z PÍSKU!

Sobota Únor 24, 2024
580
Momentka z ligové házené žen mezi Hodonínem (černé dresy) a Pískem. (Foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Domácí házenkářky po důležité výhře na palubovce Zlína začaly dobře, když po třech a pěti minutách vedly nad Jihočeškami vždy o dvě branky, postupně se stav na hodonínské palubovce ale srovnal a v rozmezí mezi 27. – 30. minutou zasadil Písek svým sokyním direkt v podobě tří gólů v řadě za sebou, takže do vyhřátých kabin v hale TEZA Hodonín se odcházelo za stavu 19:15 pro hostující tým.

Ten už držel opratě zápase ve druhé půli pevně ve svých rukách (ve 42. minutě vedly vítězky o sedm branek – 27:20) a začalo být jasné, kdo si připíše do tabulky MOL ligy dva bodíky. Nakonec domácí hráčky padly rozdílem sedmi branek a už dnes je zřejmé, že ZÁPAS ROKU čeká na Hodonín v polovině března, kdy doma přivítá souseda z tabulky – Porubu! Ta v sobotu večer prohrála na palubovce pražské Slavie 24:27, poločas 10:14).

Oba týmy (Hodonín a Poruba) mají nyní po čtyřech bodech, díky lepšímu skóre je na 11. pozici tým ze severu Moravy, Hodonínu patří samý konec ligové tabulky (12. místo).

HÁZENÁ – MOL LIGA, ŽENY – 19. KOLO

* HK HODONÍN – SOKOL PÍSEK 32:39 (15:19)

Nejvíce branek: Veronika Štipčáková 9/3, Laura Víchová 6/2, Sára Drexlerová 6 – Iveta Korešová 11/4, Anna Kocová 7, Zuzana Malcová 4,

sedmimetrové hody: 5/5 – 5/5,

vyloučení: 4:3,

rozhodovali: Petr Kremláček a Filip Procházka,

158 diváků.

Myslím si, že jsme začali velmi dobře. Bohužel jsme se dostali v 16. minutě do čtyř (vyloučena Danila Radonjica a Olga Vasyljako – pozn. webu), za mě ne úplně chytré vyloučení, to byla chyba a když těsně před koncem první půle nám dal Písek dva slepené góly, dostal se tím do čtyřgólového trháku, což mu dalo do druhé půle takovou jistotu a my jsme se už nedokázali dostat zpět do hry. Předvedli jsme, že nemáme zdaleka takové problémy v útoku (dnes 32 branek) jako v obraně. Až na několik výjimek se nám podařilo Korešovou ubránit, ale 39 inkasovaných gólů je hodně. Na to doma prostě nemůžete vyhrát,“ zhodnotil sobotní duel trenér Hodonína JIŘÍ HAVLÁT.

Na začátku nám Hodonín dělal obrovské problémy, hlavně naší obraně, kdy jejich hráčky byly schopné se skoro z každého útoku prosazovat. Myslím si, že ve druhém poločase jsme v té obraně trošku přitvrdili a soupeře jsme tím dostali pod tlak. Daly jsme z rychlých útoků několik snadných gólů, které nám ulevily v tom, že už jsme si to do konce snáze pohlídali. Zápas Hodonína ve Zlíně jsme si rozebrali, bylo to šťastné vítězství Hodonína. Na každého soupeře se připravujeme stejně bez ohledu na to, kde se v tabulce právě nachází, my se soustředíme především na náš výkon,“ řekla webu ISLOVÁCKO.CZ trenérka Písku KATEŘINA HROMÁDKOVÁ.