Sport

HRÁČKY HODONÍNSKÉHO TANGA NA ZÁPADĚ ČECH OSTUDU NEUDĚLALY, NAOPAK PŘEKVAPIVĚ PORAZILY DOMÁCÍ PLZEŇAČKY!

Úterý Únor 13, 2024
676
Na snímku je ženský ligový futsalový celek FC TANGO Hodonín. (Foto: zdroj – FC TANGO Hodonín)

HODONÍN – V neděli brzy ráno výprava hodonínských futsalistek nabrala směr Plzeň, kde ji čekaly dva zápasy 9. kola 1. ligy, která se hraje turnajovým způsobem. Dějištěm pětice zápasů byla sportovní hala místní Lokomotivy, ve které hodonínská děvčata podlehla týmu FC Praha (nástupce pražské Sparty, který je již jistým vítězem základní části nejvyšší futsalové soutěže žen v Česku), aby poté šokovala domácí tým Plzně, který utrpěl nečekanou prohru v poměru 0:1!

O den dříve se rozehrálo 9. kolo na palubovce sportovní haly v Ostravě – výsledky hledejte na konci tohoto článku!

ZÁPASY TÝMU FC TANGO HODONÍN:

1. UTKÁNÍ

FC PRAHA – FC TANGO HODONÍN 3:0 (1:0)

Góly a nahrávky: 9. Jana Červeňáková, 30. Sára Barnet (Vargová), 35. Jana Červeňáková (Barnet),

řídili: Vladimír Stádník a Jan Kraus,

delegát: Daniel Vomastek,

40 diváků.

„Že nás v 9. kole futsal ligy nečeká nic lehkého, bylo jasné. Z minulého střetnutí s týmy z Prahy a Plzně jsme odcházely s ostudou po skóre 1:13 a tak před začátkem tohoto turnaje jsme se s holkami shodly, že chceme pokračovat ve výkonech z minulého domácího kola. Zápas s týmem FC Praha hodnotím celkem dobře, i když jsme nakonec odcházely s prohrou 0:3. I my jsme měly totiž nějaké šance, které jsme bohužel nedokázaly využít, naopak soupeřky nás trestaly z každé naší chyby! Vyzvedla bych výkon hlavně pražské Sáry Barnet (jinak naše bývalá spoluhráčka z fotbalu), ta předvedla fakt skvělý výkon,“ řekla den po turnaji webu ISLOVÁCKO.CZ kapitánka hodonínského TANGA SABINA PAVKOVÁ.

2. UTKÁNÍ

SK INTEROBAL PLZEŇ – FC TANGO HODONÍN 0:1 (0:0)

Jedinou branku zápasu dala ve 32. minutě hostující Kateřina Ivičičová, podíl kapitánku TANGA Pavková.

Velký šok připravilo TANGO domácím hráčkám, funkcionářům a taktéž i přítomným fanouškům! Výhra týmu z jihu Moravy se určitě nečekala, nicméně je zasloužená a svědčí o tom, že TANGO začalo hrát konečně líbivý a též i výsledkově účelný futsal.

„Druhé utkání proti domácím hodnotím velice pozitivně. Konečně si sedlo všechno tak, jak chceme. Již v minulosti jsme říkaly, že zrovna proti Plzni se nám hraje nejlépe a to se dnes i ukázalo. Plzeň se prezentuje dobrou a organizovanou hrou, postavenou na signálech a rotacích. I když jsme ze hry víc neměly, dobrou obranou a týmovým výkonem jsme to nakonec zvládly. Jsem velice ráda, že zrovna náš gól vstřelila Kačka Ivičičová, to je totiž naše sváteční střelkyně, ale svým výkonem za poslední turnaje si to rozhodně právě ona zasloužila. Po obdržené brance sáhla Plzeň ke hře power-play a tu jsme, místy i se sportovním štěstím, zvládly. Po skončení turnaje jsme se s holkami smály a domluvily se, že začneme příští sezonu dřív, abychom se zase nerozehrály na až konci soutěže!

Je velice zvláštní, že poslední kola, kdy nám již o moc nejde, hrajeme konečně tak, jak bychom si všichni v TANGU přáli. Nyní nás čeká poslední turnaj, který hrajeme opět doma. Věřím, že si přeneseme herní a týmovou pohodu i na domácí palubovku a rozloučíme se s letošní sezonou dobrými výsledky. Závěrem bych chtěla pochválit všechny holky a jsem ráda, že zrovna v takovém týmu můžu být! Dík patří i našim chlapům, kteří nás podporují a bojují za nás,“ řekla ke druhému nedělnímu vystoupení obšírněji hráčka TANGA Hodonín SABINA PAVKOVÁ.

POZVÁNKA:

V dalším kole (pořadové číslo 10.) hraje ligový turnaj TANGO doma, a to v sobotu 17. února v hale TEZA na Lipové aleji. Od 16 hodin změří síly s týmem Chlebičova, turnaj pak uzavře duelem s ostravským Baníkem, který se hraje od 19 hodin. Jinak v Hodoníně se v průběhu sobotního futsalového odpoledne a večera uskuteční celkem čtyři ligové zápasy.

Další nedělní zápasy z plzeňské haly Lokomotivy:

* SK Interobal Plzeň – Nástěnky Brno 5:0 (5:0), FC Praha – Nástěnky Brno 4:2 (2:2), Plzeň – FC Praha 3:4 (1:2).

Výsledky z ostravské palubovky, kde začalo 9. kolo ligy žen již v sobotu:

* FC Baník Ostrava – SK Slavia Praha 3:1 (1:1), Tequilky SK Viktoria Chlebičov – Technika Praha 9:0 (5:0), Chlebičov – Slavia Praha 3:1 (2:1), Baník Ostrava – Technika Praha 13:0 (7:0), Baník Ostrava – Chlebičov 3:2 (3:1).

(red.)

Štítky:

sport