Zprávy

HODOVÝ FOTBAL V RATÍŠKOVICÍCH ZROVNA PŘÍTOMNÉ FANOUŠKY NENADCHL!

Neděle Říjen 9, 2022
517
Snímek ze sobotního utkání Ratíškovice versus Ráječko (2:2). (Foto: facebook FK Baník Ratíškovice)

RATÍŠKOVICE – V sobotu se šlo v Ratíškovicích na hody na krajský fotbal, ale určitě to nebylo žádné fotbalové GALA představení! Domácí začali moc lehkovážně, byli pomalí, nedůrazní a tak jsem se ani po patnácti minutách nedivil hlasateli zápasu, Janu Varmužovi, když ze své budky utrousil: „Co to má znamenat? To sedíme ještě u kačeny?“

Vůbec první střelecký pokus Baníkovců na branku Davida Záleského vyslal až ve 32. minutě Lukáš Kočiš, ale obrana týmu z obce Ráječko stačila sportovní kulaté náčiní posunout do bezpečí na rohový kop. O čtyři minuty později v nezáživném utkání udeřili hosté, když po centru Filipa Štěpánka lehce prostřelil gólmana Jaromíra Měchuru Patrik Lidmila – 0:1. Domácí se dočkali v první minutě nastaveného času prvního dějství, kdy po rohu Robina Dobeše se do černého trefil Lukáš Kočiš – 1:1.

Po hodině hry se trefil u hostů střídající Michal Pokorný, který byl na hřišti necelé dvě minuty a hned stačil gólově udeřit: udělal pohotovou kličku na malém vápně domácímu Davidu Marciánovi, aby pak technickou ranou pokořil brankáře Ratíškovic – 1:2. Domácí se za tohoto stavu konečně probudili a za mírného tlaku stačili alespoň srovnat. Stalo se tak v 79. minutě, kdy po zemi chytře do protipohybu hostujícího brankáře vyrovnal Petr Zemánek mladší – 2:2. Čtyři minuty před koncem měl vítězný gól na kopačce hostující Michal Pokorný, podruhé už ale domácího gólmana nedokázal přelstít, takže body se dělily.

SESTAVA RATÍŠKOVIC:

Jaromír Měchura – Martin Kordula (65. Jakub Bábíček), Adam Skřivánek, Jiří Imrich, Michal Ševčík – Petr Zemánek mladší – Lukáš Kočiš, David Marcián (65. Petr Venclík), Robin Dobeš, David Antoš – Tomáš Knotek.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 10. KOLO

FK BANÍK RATÍŠKOVICE – SK OLYMPIA RÁJEČKO 2:2 (1:1)

Branky: 45.+1 Lukáš Kočiš, 79. Petr Zemánek mladší – 36. Patrik Lidmila, 60. Michal Pokorný,

žluté karty: Martin Kordula – Lukáš Žáček (2), Michal Zouhar,

ČERVENÁ KARTA: v 75. minutě ji po druhé žluté uviděl hostující Lukáš Žáček,

rozhodovali: Adam Bodeček – Jakub Ryba a Petr Daniel,

delegát: Ladislav Dofek,

150 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Plichta asi tomu zápasu odpovídá. Samozřejmě nám moc pomohlo to vyloučení hostujícího hráče, kdy jsme prohrávali 1:2. Já jsem dnes to mužstvo nepoznával, vůbec se ani trochu hrou nepřiblížilo k těm předchozím vydařeným výkonům. Nám se vyloženě nedařilo, možná tam bylo i trochu podcenění z naší strany, z výkonu za prvních sedmdesát minut jsem hodně zklamaný. Chyběla mi tam fotbalovost a bojovnost, ale jsem rád, že na hody jsme alespoň neprohráli,“ řekl trenér Ratíškovic PETR ZEMÁNEK.

„Myslím si, že první poločas byl od nás takový ospalý, což jsem klukům v kabině říkal. Byli jsme pomalí, málo důrazní a chyběl mi tam pohyb a větší nasazení. Do druhé půle jsme vstoupili lépe, díky střídání jsme se dostali do tlaku, ze kterého se nám podařilo díky gólovce jít do vedení, ale po červené kartě se nám naše plány uhrát lepší výsledek zbortily. Nepohlídali jsme si standardní situaci, soupeř po ní srovnal, přesto jsme mohli vyhrát, ale v závěru jsme již nedokázali skórovat. Po cestě k utkání bych bod nebral, nyní jsem za něj rád,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ kouč Ráječka JIŘÍ HUŠKA.

(red.)

Štítky:

sport