Zprávy

HODONÍNSKÝ HOKEJ ZAČÍNÁ ZNOVU BAVIT!

Pátek Listopad 25, 2022
628
(Foto: web SHKM Baník Hodonín – Adam Krátký)

HODONÍN – Dobrá zpráva pro příznivce nejrychlejší kolektivní hry této planety – lední hokej na Hodonínsku začíná být opět zajímavým sportovním artiklem! Baníkovci se po příchodu kouče Bachánka a gólmana Šurého neskutečně zvedají, když nyní jim patří z 11 týmů devátá pozice s jednobodovou ztrátou na play-off. To se před několika týdny zdálo tak trochu jako sportovní science-fiction, nyní však hokej v podání Baníku hodně baví a věřím, že borci v baníkovských dresech neřekli zdaleka poslední slovo.

Kvalitní duel podpořili i oba gólmani, Michalové Šurý (HO) a Kořének (VY) a i když domácí prohrávali 0:1, nevzdali to a nesmírnou bojovností samotný duel nakonec otočili na svoji stranu. O tom, že vítězové jsou po právu na vítězné vlně, svědčí nejlépe třetí branka v síti Vyškova, kdy po totální rozborce zavěsil v podstatě do prázdné svatyně hrací předmět nejstarší hráč Baníku, 41letý Vyrůbalík.

Zajímavost: góly Hodonína padly vždy v čase, kdy na konci dané minuty byla číslice SEDM!

V dalším kole se Hodonín představí tuto sobotu (26. listopadu) na ledě v Kopřivnici. Začátek zápasu je v 17 hodin.

2. HOKEJOVÁ LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 18. KOLO

SHKM BANÍK HODONÍN – HOKEJ VYŠKOV 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 27. Petr Krejčí (Halík, Kališ), 37. Matěj Charvát (Škápik, Kališ), 47. Martin Vyrůbalík (Štědrý, Romančík) – 8. Dominik Luža (Žižka, Vašíček), 53. Jakub Čuřík (Vašíček, Žižka),

vyloučení: 6:4,

využití: 0:2,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 29:27,

řídili: Blaha – Mikšík a Hübl,

786 fanoušků.

ŘEKLI PO ZÁPASE

„Myslím si, že ten tým nemáme tak špatný, abychom prohrávali. Konečně jsme si dali říct, hrajeme to, co chceme a hráči plní naše taktické a systémové pokyny. Za mě to byl výborný hokej, určitě museli být spokojeni i diváci. Na soupeře jsme se nachystali a přesně s tím jsme je překvapili. Byli fáze zápasu, kdy jsme byli lepší a zasloužili jsme si vyhrát,“ hlásil pro web Baníku Hodonín domácí kouč ALEŠ BACHÁNEK.

„Opravdu kvalitní a pohledný zápas, který se hrál nahoru-dolů ve fantastické atmosféře a za řízení vynikajících rozhodčích! Svým hráčům jsem neměl co moc po utkání vytknout, jen to naše zakončení a tím i výsledek. Nestřílíme, pořád ještě někoho nebo něco navíc hledáme. Dneska z toho nebylo nic, přitom na začátku sezony jsme právě tyhle brejky (situace dva na jednoho – pozn. red.) skvěle využívali. Řešíme to i na tréninku, z těchto situací jsme dnes mohli rozhodnout. Musíme zapracovat na té produktivitě a tahu na branku, na tom to teď stojí. Snaha tam je, ale samotná snaha někdy nestačí. Než k nám přijelo Znojmo, byli jsme možná až v přehnaném klidu, že takováto série se stát nemůže,“ řekl pro vyškovský web kouč poraženého celku MICHAL KONEČNÝ.

(red.)

Štítky:

sport