Zprávy

HODONÍNSKÝ HOKEJ PŘIPOMÍNÁ V POSLEDNÍ DOBĚ TAKOVÝ KOLOTOČ!

Pondělí Prosinec 5, 2022
940
Ze sobotní hokejové bitvy Hodonína s Opavou. (Foto: zdroj web klubu SHKM Baník Hodonín)

HODONÍN – Chvíli jste nahoře, pak ale jdete ke dnu! I tak by se dal nyní charakterizovat hokej v podání hodonínských Baníkovců, kteří mají teď za sebou dvě porážky, předtím ale ve třech duelech vždy bodovali, ovšem ještě před tím v černé sérii neuspěli ve čtyřech duelech.

Domácí lavička postrádala tři dlouhodobě zraněné útočníky (Jakub Sajdl, Erik Hložánek a Vojtěch Krejčiřík), ke kterým se přidal po zranění v předchozím souboji ve Znojmě i forvard Petr Peš, takže domácí kouč Bachánek mohl točit v zápase se Slezany pouze devět ofenzivně laděných hokejistů.

První dvě třetiny byly brankově hodně jalové, když padl pouze vždy jen jeden gól na každé straně, takže o všem se rozhodovalo ve třetím dějství. V něm na vedoucí branku Opavy stačil ještě domácí celek odpovědět, ovšem po trefě Slezana Pachuly zůstalo skóre 2:3 už beze změny. Domácí to sice zkusili v závěru bez brankáře, ale tentokráte se k nim paní Štěstěna postavila zády, když Vyrůbalíkův střelecký pokus nakonec skončil vedle pravé tyče mimo branku Opavy.

BANÍK HODONÍN SEHRAJE DALŠÍ DRUHOLIGOVÝ ZÁPAS JIŽ VE STŘEDU 7. PROSINCE, A TO NA LEDĚ TÝMU Z HAVÍŘOVA. ZAČÁTEK UTKÁNÍ JE V 18 HODIN.

2. LIGA – SKUPINA VÝCHOD, 21. KOLO

SHKM HODONÍN – HC SLEZAN OPAVA 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Góly a nahrávky: 9. Matěj Charvát (Dufek, Škápik), 51. Ľubomír Škápik (Krejčí, Dufek) – 7. Jozef Danielčák (Věntus, Rousek), 48. Jozef Danielčák (Rousek), 54. Daniel Pachula (Rousek, Káňa),

vyloučení: 7:10,

využití: 1:1,

v oslabení: 0:0,

střely na branku: 32:22,

řídili: Vaněk – Maloušek a Hübl,

789 diváků.

„Těžko se mi hodnotí takové utkání. Já si nemyslím, že to bylo úplně vyrovnané utkání. My jsme celkem dobře zvládali ty situace, nemůžeme ale být stále vylučovaní! Musíme na tom zapracovat, to je naše momentální slabina. Bohužel jsme před branku soupeře nechodili, což nás potom stálo ty body,“ řekl pro web hodonínského klubu kouč poražených ALEŠ BACHÁNEK.

„Bylo nás dnes málo, vzhledem ke zraněním a nemocem jsme hráli jen na tři pětky. Musím pochválit soupeře, není náhoda, že se mu v poslední době daří. My jsme ale hráli zodpovědně, všechno vzadu podpořil dobrým výkonem Pity (gólman Dominik Piták – pozn. red.). Mrzí mě, že nám nešly přesilovky, ve kterých jsme si neuměli vytvořit žádný tlak, na druhou stranu jsme ale dobře bránili oslabení. Vzhledem k vývoji v tabulce jsou pro nás tři body strašně důležité a jsme za ně šťastní,“ hlásil webu Opavy kouč hostů ALEŠ TOMÁŠEK.

(red.)

Štítky:

sport