Zprávy

Hodonínské Svatovavřinecké slavnosti se konaly už podvacáté

Neděle Srpen 29, 2021
1199
Na čele nedělního hodového průvodu bylo vidět hodně krojované drobotiny. Foto: Petra Kotásková

HODONÍN – Rovných dvacet ročníků mají za sebou městské Svatovavřinecké slavnosti v Hodoníně. I přes určitou nevoli některých účastníků vůči pořadatelům a místu, se konaly za „pandemických“ podmínek splňující současné nařízení vlády. Organizátoři z kulturního domu nakonec vše na ploše před radnicí a kostelem zvládli ke spokojenosti návštěvníků bez větších problémů.  

Samotný scénář slavností byl oproti minulým ročníkům o den delší a začal již ve čtvrtek vystoupením Vojenského uměleckého souboru Ondráš. Pátek patřil ve večerních hodinách country a rocku. Na pódiu před radnicí se ve večerních hodinách z místních kapel ukázaly Countrio a JAMA, mezi hosty byli Radim Zenkl a Kamil Střihavka & Leaders. Také sobota byla bohatá na kulturní vyžití. Proběhl jarmark, divadélko pro děti a vedle kostela fun zóna. Folklor uspokojil návštěvníky ve stejný den odpoledne. Různé hudební žánry se v rozveseleném Hodoníně vystřídaly v sobotním večeru při kterém zamuzicírovaly kapely jako například Timmy White, Circus Problem, Prago Union a další. 

Tradičně hodová byla neděle se slavnostní mší a průvodem krojovaných. Pondělní dozvuky s taneční zábavou ukončily hodové veselí vydařených slavností, které získávají rok od roku mezi veřejností, místní i přespolní, stále větší zvuk.                              (av)

Štítky:

život v regionu