Zprávy

HODONÍN SESTOUPIL DO 1. LIGY, VESELSKÉ PANENKY ZAČNOU VE 2. LIZE!

Pondělí Červenec 4, 2022
872
Ilustrační FOTO ze ženské házené. (Foto: Pavel Vavroušek)

HODONÍN – Bylo to předem jasné, pouze se čekalo, jak se vyjádří nakonec Výkonný výbor (VV) Českého svazu házené, potažmo grémium v Bratislavě, které řídí mezinárodní ženskou soutěž pod názvem MOL LIGA.

* Tým HK HODONÍN jako poslední český celek po základní části musel sbalit kufry a stěhuje se o soutěž níže, tedy do první ligy! Tu budou v sezoně 2022-2023 tvořit kromě Hodonína ještě tato družstva:

– Házená Kynžvart B,

– Jiskra Havlíčkův Brod,

– Tatran Bohunice,

– Házená Jindřichův Hradec,

– LIONS Hostivice,

– TJ Jiskra Otrokovice,

– TJ Sokol Kobylisy II.,

– Sokol Vršovice A,

– SK UP Olomouc,

– TJ Sokol Velké Meziříčí a

– SHK Kunovice.

Kunovice hrály neúspěšnou baráž s předposledním týmem MOL ligy (HC Zlín), když obě utkání prohrály (hrálo se doma, venku), takže zůstávají ve druhé nejvyšší soutěži, hráčky z Baťova města udržely nejvyšší soutěž i pro další házenkářskou sezonu.

Hodonín začíná doma v 1. kole, kdy hostí Hanačky z týmu SK UP Olomouc – hraje se v sobotu 10. září 2022, začátek v 18 hodin, poslední kolo (11.) v tomto kalendářním roce je na programu v sobotu 10. prosince, kdy se Hodonín představí na palubovce celku Tatran Bohunice (18 hodin).

* Ve 2. lize žen (skupina Východ – Morava) startuje od nové sezony celkem 7 týmů, a to:

– HK HODONÍN B,

– SHK VESELÍ nad MORAVOU,

– 1.SC Bohumín 98,

– Házená Velká Bystřice,

– Lesana Zubří,

– SK Žeravice a

– TJ Sokol Karviná.

„B“ tým Hodonína odstartuje nový ročník v 1. kole domácím duelem s Karvinou (hraje se v sobotu 10. září od 18 hodin), veselské Panenky vstoupí do soutěže až ve 2. kole, kdy doma v hale PEKLO přivítají celek Zubří – zápas se bude hrát v sobotu 17. září od 15 hodin.

Derby Hodonínska nabídne 7. kolo, kdy se Panenky utkají doma s Hodonínem B – hraje se v sobotu 12. listopadu od 15 hodin!

* Jinak má Hodonínsko ještě zastoupení v kategorii mladší dorosteny, 2. liga – MORAVA, kde máme hned tři týmy z regionu:

– HK HODONÍN,

– SHK VESELÍ nad MORAVOU,

– SHK VELKÁ nad VELIČKOU a

k tomu další týmy:

– HK Ivančice,

– Jiskra Havlíčkův Brod,

– SK Kuřim,

– SK Žeravice,

– TJ Jiskra Otrokovice,

– TJ Sokol Karviná,

– TJ Sokol Újezd u Brna,

– TŽ Třinec a

– Tatran Bohunice.

V prvním kole hraje v sobotu 10. září 2022 doma družstvo dorostenek HK Hodonín proti Ivančicím (18) a ve stejný den a čas se představí taktéž doma Velká nad Veličkou, na kterou bude čekat tým z brněnské čtvrti Bohunice. Mladé veselské naděje pak startují v SO 10. 9. od 18 hodin v Žeravicích.

(red.)

Štítky:

sport