Sport

HODONÍN PŘIPRAVUJE TURNAJ VETERÁNŮ V HOKEJBALU!

Úterý Květen 7, 2024
685
Archivní snímek z počátku hokejbalu v Hodoníně. (Foto: zdroj – Radim Hloušek)

HODONÍN – Letos to bude již 35 let, kdy se v Hodoníně objevil zcela nový sport, a to hokejbal. Hned v roce vzniku tohoto sportu v okresním městě na řece Moravě se začala hrát oficiálně i první soutěž, kterou tehdy vyhrál tým JZD SSM Čejč.

„Letos právě chceme si toto pěkné výročí připomenout a zároveň oslavit Turnajem veteránů s věkovou hranicí 35 let a více, a proto jsme se rozhodli pro pořádání výše uvedené akce. Do turnaje se přihlásilo osm bývalých mužstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Ve skupině A se představí AHC Morávia Hodonín, ASP Staropramen Hodonín, TJ Bažantnice Hodonín a Snipper Dolní Bojanovice, ve skupině B uvidíme celky TJ Gladiators Hodonín, HBK Vlci Hodonín, HBK Kyjov a Agrotec Hustopeče. Je třeba podotknout, že všechny tyto týmy tvořily hokejbalovou historii na Hodonínsku. Proto rád zvu všechny fandy hokejbalu na tento turnaj, který se odehraje na hokejbalovém hřišti v Hodoníně „U Červených domků“, a to v sobotu 1. června 2024,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ organizátor turnaje RADIM HLOUŠEK.

K vidění bude čtrnáct zápasů, když ten první (ASP Staropramen versus AHC Morávia) má začátek v 8 hodin, utkání o 3. místo začíná v 15:40 hodin a samotné finále startuje na hodonínském hřišti v 16:20 hodin. Ukončení turnaje včetně předání cen a pohárů se plánuje na 17:20 hodin!
(red.)

Štítky:

sport