Sport

HODONÍN JE UŽ V OČEKÁVÁNÍ SOUBOJŮ V PLAY-OUT!

Čtvrtek Duben 1, 2021
1099
Na snímku zahrává domácí Hedvika Nováková sedmimetrový hod. (Foto: Pavel Vavroušek)
HODONÍN – V úterý večer se hrála v házenkářské MOL lize dvě utkání. Hodonín hostil Dunajskou Stredu, Zora Olomouc v rámci 15. kola přivítala házenkářky Zlína (výsledek byl 26:21).
DOHRÁVKA 8. KOLA:
HK HODONÍN – HC DAC Dunajská Streda 17:30 (3:20)
Na Žitném ostrově není jen kvalitní fotbal, ale v této sezoně do okresního města Dunajská Streda si našla cestu i velmi solidní ženská házená! To potvrzovaly házenkářky hostujícího celku po celý zápas, když za první poločas dovolily Hodonínu pouze tři branky!
Domácí funkcionáři šetřili na těžké boje o záchranu (play-out) hned trojici hráček, a to Nikolu Kalinovou, Báru Krejčíkovou a Simonu Višňovskou, které do tohoto duelu nenastoupily. Právě souboje v boji o záchranu ukážou sílu a kvalitu jednotlivých týmů, kam by měl spolu s Hodonínem směřovat nováček z Plzně, Zlín a Písek. Tady by se mělo hrát systémem každý s každým dvakrát (doma, venku) s tím, že jednotlivá družstva si do play-aut převedou jen body po základní části, nikoliv skóre! Do 1. ligy by měl padat poslední tým z této mini-tabulky play-out.
K utkání s Dunajskou Stredou řekl pro web ČSH kouč Hodonína ANTONÍN STŘELEC:
„V našem oslabení se nebylo o čem bavit, když Slovenky sypaly jednu trefu za druhou. Základní lajna soupeřek v čele s nejlepší brankářkou ligy – to je síla! Trestají každou chybičku a pro nás to určitě byla škola, vždyť na hřišti trávily většinu času 17-18leté házenkářky. Do závěrečných bojů je to pro všechny velká zkušenost. Blahopřeji soupeři k vítězství.“
Na snímku zahrává domácí Hedvika Nováková sedmimetrový hod.
(Foto: Pavel Vavroušek)
VÍCE O MOL LIGOVÉ HÁZENÉ HLEDEJTE V NOVÉM SLOVÁCKU S DATEM VYDÁNÍ 13. DUBNA 2021!