Sport

HÁZENKÁŘKY HODONÍNA ČEKÁ NYNÍ BARÁŽ S VRŠOVICEMI O MOL LIGU!

Středa Květen 15, 2024
810
Domácí Hodonín (černé dresy) v souboji s Jihočeškami z Písku. (Foto: Jaroslav Kolísek)

HODONÍN – Hodonínské házenkářky obsadily v právě skončené sezoně 2023-2024 v MOL lize poslední místo a proto musí sehrát ještě barážový dvojzápas s prvním týmem tabulky 1. ligy o účast v nejvyšší Česko-slovenské lize žen, kterou je MOL LIGA. Protože po základní části 1. ligy skončil první DHK Baník Most B a jeho „A“ tým hraje právě MOL ligu, do baráže se tudíž dostal druhý celek 1. ligy, a tím jsou pražské Vršovice. Přitom čtyři kola před koncem si výborně vedl ve druhé nejvyšší soutěži 1. SC Bohumín 98 a měl nakročeno do baráže s posledním družstvem MOL ligy. Severomoravanky ale hrubě nezvládly poslední tři duely (porážky na palubovce Mostu B 28:36, doma s Bohunicemi 28:31 a venku ve Vršovicích v poměru 23:35), takže ze druhého fleku se radují nakonec házenkářky z klubu TJ Sokol Praha Vršovice A!

Před začátkem tohoto ročníku jsme si řekli, že se pokusíme hrát na medaile, nejsme totiž pod žádným tlakem. Jaro se nám nakonec až moc povedlo, takže si dvojzápas v baráži s favoritem z Hodonína půjdeme sportovně užít. Dobře víme, že Jihomoravanky jsou favoritem, my ale v této sérii nemáme co ztratit, můžeme jen získat. O postupu se tady ve Vršovicích zatím nebavíme, peníze se tady hledají moc těžko, jsou zde daleko větší hráči, jako třeba Bohemka a nebo Slavia. Rozdíl mezi MOL ligou a první ligou je patrný, teď po večerech studuje hru Hodonína kolega z trenérské dvojice, a tím je Jan Salač, takže uvidíme, jak to nakonec celé dopadne,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ jeden z trenérů Sokola Vršovice PETR SYCHRA.

Jsme v této sérii favoritem, ale určitě nic nepodceníme! Sháněl jsem nějaká videa ze zápasu Vršovic v 1. lize, dost těžko se to hledá, ale soupeře máme alespoň částečně zmapovaného. Věřím, že baráž nakonec zvládneme a vrátíme se tam, kam podle mě patříme, tedy do MOL ligy,“ prozradil kouč HK Hodonín JIŘÍ HAVLÁT.

PROGRAM BARÁŽE O MOL LIGU:

1. UTKÁNÍ – SO, 18. KVĚTNA, 14 HODIN: TJ SOKOL PRAHA VRŠOVICE A – HK HODONÍN, hala Lokomotivy Vršovice,

2. UTKÁNÍ – SO, 25. KVĚTNA, 17 HODIN: HODONÍN – SOKOL VRŠOVICE A, hala PEKLO ve VESELÍ nad MORAVOU!!!

(red.)

Štítky:

sport