FOTBALOVÉ DERBY V LUŽICÍCH VYZNĚLO JASNĚ PRO HODONÍNSKÝ NESYT!

Středa Květen 10, 2023
808
Fotbalový tým mužů FC NESYT Hodonín – účastník 3. A třídy na Hodonínsku. (Foto: zdroj – facebook klubu FC NESYT Hodonín)

LUŽICE – Po delší době jsem zavítal na základní třídu fotbalu na Hodonínsku (3. třída) a musím říct, že typ nebyl vůbec marný! Derby mač v Lužicích, kam přijel v neděli o pozdním odpoledni zeměpisný soused z nedalekého okresního města, měl grády, bojovnost na obou stranách, ale určitě i lepší herní a fotbalový projev u hostů z hodonínské čtvrti NESYT, takže nakonec téměř dvoustovka diváků viděla jasné vítězství hostů. Mimochodem na podzim v roce 2022 se oba soupeři rozešli v Hodoníně po bezbrankovém smíru 0:0.

NESYT se uklidnil po necelé třetině duelu, když v čase 26. minuta již vedl 2:0, aby v závěru prvního dějství přidal třetí hřebíček do lužické rakve Patrik Kuchárek – 0:3. Po obrátce byli vítězové stále hladoví po dalších gólech, což s radostí kvitovala i velká skupinka jejich fans, kteří rádi zavítali o první májové neděli do sousedních Lužic. V první půli bylo příjemné počasí, to vyhovovalo jak borcům na zeleném pažitu (jinak na základní třídu perfektně připravený), tak i přítomným fanouškům. Po obrátce se sice počasí krapet zhoršilo, ale stále to nebylo tak, že by někdo musel trpět!

Příjemnou zprávou pro klobáskové fajnšmekry byla skutečnost, že v Lužicích se dal pořídit grilovaný klobásek nyní za hodně příjemných 60 Kč! Je zajímavé, že někde to finančně „jde“ (viz. Lužice nebo Vlkoš), naopak na jiných stadionech (Rohatec, Ratíškovice) mají cifry hodně nadnesené, ale to už je problém někde jinde!

NESYT HODONÍN (V TABULCE NA 2. POZICI) BUDE HRÁT VE ŠLÁGRU JARA 2023 DOMA V SOBOTU, 13. KVĚTNA, PROTI VEDOUCÍMU VRACOVU. VÝKOP NA HŘIŠTI NESYTU JE V 17 HODIN!

TJ BANÍK LUŽICE MÁ V NÁSLEDUJÍCÍM KOLE VOLNÝ LOS!

3. A TŘÍDA – HODONÍNSKO, 19. KOLO

TJ BANÍK LUŽICE – FC NESYT HODONÍN 0:5 (0:3)

Góly: 22. a 58. Tomáš Buček, 26. Jakub Kořínek, 44. Patrik Kuchárek, 66. Radek Gertner,

žlutá karta: Jakub Březina (NESYT),

rozhodoval: Jiří Pokorák,

sledovalo na 200 diváků.

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Začali jsme celkem dobře tak do patnácté minuty, ale potom dal soupeř dva rychlé góly, což bylo asi rozhodující. Třetí branka do šatny byla tím pověstným hřebíčkem do naší rakve. Ve druhém poločase jsme se proti větru vůbec neprosadili, soupeř měl hru pod kontrolou. Za mě je to pro nás velké zklamání,“ zhodnotil souboj domácí trenér MILAN PAZDERA.

„Na zápas jsme se těšili, neboť tady v Lužicích je moc hezký hřiště. Proto jsme chtěli hrát technický fotbal po zemi, a protože s tou samou taktikou nastoupili i domácí hráči, utkání se muselo divákům líbit. Osobně jsem ještě čekal více vyhecovaný souboj, protože na podzim loni u nás se hrálo jen 0:0, ale domácí měli v týmu nějaké absence, což se zřejmě projevilo i do výsledku. Nás uklidnil první gól, pro nás je to výborný výsledek a už teď se těšíme na jarní domácí šlágr s vedoucím Vracovem, se kterým si to rozdáme o následující sobotě,“ hlásil pro web ISLOVÁCKO.CZ bývalý fotbalista 3. ligy v dresu VS Tábor a VTJ Sigma Hodonín, a taktéž hráč celku FK Baník Ratíškovice, jinak rodák z jihočeského Tábora – PETR CHRAMOSTA.