Sport

FK HODONÍN BRAL NAKONEC 13. POZICI, SPARTA PRAHA BYLA V TURNAJI JEN NA 12. MÍSTĚ!

Pondělí Červen 26, 2023
751
Na snímku je výběr dívek kategorie U15 klubu FK Hodonín na turnaji v sousední Břeclavi. (Foto: Jaroslav Kicl)
BŘECLAV – Dvoudenní turnaj dívek v kategorii 2008 a mladší (U15) pořádal fotbalový oddíl MSK Břeclav na třech hřištích o čtvrtém červnovém víkendu pod názvem VHS BŘECLAV CUP 2023. Do okresního města na řece Dyji tak zavítalo celkem patnáct týmů z Česka a Slovenska, přičemž od našich východních sousedů nastoupily týmy Trnavy (nakonec na celkovém třetím místě), Prešova, bratislavského Slovanu, Žiliny, Myjavy , Martina a Košic.
Hrálo se vždy 1×25 minut s tím, že celky byly rozdělené do tří skupin, kde v sobotu odehrály vždy porci čtyř zápasů, aby o den později se pak představily ve třech skupinách, a to Zlatá, Stříbrná a Bronzová. Právě do té poslední se dostala i děvčata z týmu FK Hodonín, který do Břeclavi přivezl jednoznačně nejmladší a výškově nejmenší družstvo ze všech přítomných!
Zápasy Hodonína v základní skupině s krátkým komentářem kouče Lukáše Kadlčíka:
1/ – FK HO – Liberec 1:2: „Vedli jsme 1:0 (gól dala Viktorie Čechová), ale Severočešky nám dali v poslední minutě (!) dva góly, a to rozhodlo!“
2/ – FK HO – Trnava 0:2: „Sice jsme tento duel prohráli, ale i za stavu 0:1 jsme stále žili. Měli jsme několik dobrých příležitostí, ale v koncovce chyběla větší zkušenost, neboť osm hráček v našem kádru jsou z ročníku 2010, tedy o dva roky mladší než ty, proti kterým jsme na tomto turnaji nastupovali.“
3/ – FK HO – Slovan Bratislava 0:2: „Podobný zápas jako přes kopírák ten předchozí s Trnavou. Opět dobré možnosti na vstřelení gólu, ale ten jsme bohužel znovu nedali.“
4/ – FK HO – Sparta Praha 0:3: „Výsledek sice mluví jasně, ale na střely na branku to bylo z našeho pohledu 8:4! Tady bylo již znát, že nám dochází síly, i tak holky ale zaslouží naprosté absolutorium!“
O den později v Bronzové skupině HODONÍN zvládl hned první duel, když porazil Martin 2:1 (oba góly dala Valerie Buráňová), pak ještě braly Jihomoravanky bod za bezbrankovou remízu s Košicemi (0:0), ale na závěr jinak úspěšného dvoudenního turnaje přišly dvě porážky – s Myjavou 0:1 a se Spartou Praha (0:2), která nakonec brala jen 12. místo v celkovém turnaji!
Vítězem se stala Slavia Praha, druhý skončil Liberec a bronzovou pozici zaujala Trnava. FK HODONÍN bral nakonec 13. místo, když o flek lepší byla Sparta Praha.
Hodonín podobný turnaj absolvoval v minulém týdnu v Třebíči, kde nakonec mezi 12 celky obsadil velmi solidní třetí místo!
„V Břeclavi jsme doplatili na nezkušenost, což bylo znát zejména v útočné fázi našeho celku. Mrzí mě pouze výkon sudího ze zápasu s Myjavou (porážka 0:1), kdy naše hráčka po úniku byla nedovoleně v pokutovém území zastavena, míč ale arbitr vytáhl nepochopitelně z vápna soupeře a za jasný faul nedal ani kartu! To bylo za stavu 0:0, navíc Myjava měla pouze dva náznaky jakési šance a z toho jednou skórovala! Jinak jsem s naším vystoupením velmi spokojený. Velký mezinárodní turnaj nás čeká o víkendu 12. – 13. srpna v Polsku. Jinak od nové sezony 2023-2024 jsme přihlásili do 2. ligy dorostenek pro Moravu náš nově utvořený tým, stávající kategorie U15 bude hrát znovu 1. ligu pro Moravu, kde v minulé sezoně obsadila děvčata mezi osmi týmy krásné třetí místo. Pokud budete mít zájem hrát fotbal v příjemném kolektivu, tak vás rádi v klubu FK Hodonín přivítáme s tím, že trénujeme třikrát týdně buď na NESYTĚ nebo na umělce stadionu „U Červených domků“ v Hodoníně,“ řekl webu ISLOVÁCKO.CZ trenér dívek kategorie U15 klubu FK Hodonín LUKÁŠ KADLČÍK.
(red.)

Štítky:

sport