Zprávy

FAVORIT NA ZÁHORÍ KRALOVAL!

Pondělí Říjen 24, 2022
411
První gól Slovanu padl z penalty, kterou bezpečně proměnil Vladimír Weiss. (Foto: web klubu ŠK Slovan Bratislava)

SKALICA – Na Záhorí přicestoval nejbohatší současný klub u našich východních sousedů, bratislavský Slovan, jehož sezonní rozpočet se pohybuje v rozmezí mezi 18 – 20 miliony eur! Hosté roli favorita beze zbytku potvrdili a protože Slovan je stále pojmem na fotbalové mapě Slovenska, podruhé v této sezoně si mnul ruce domácí pokladník, neboť bylo VYPRODÁNO.

Gólostroj belasích odstartoval po jedenácti minutách Vladimír Weiss, který proměnil bezpečně pokutový kop – 0:1. Definitivní K.O. dostal sympatický nováček FORTUNA:LIGY ze Skalice v závěru první půle, kdy po trestném kopu zapomněla domácí obrana na zcela volného Juraje Kucku, pro kterého nebyl problém poslat kulatý nesmysl z malého vápna prudce od břevna do sítě (0:2), aby po zbytečné ztrátě míče domácím Mário Hollým na vlastní polovině trestal chybu nekompromisně Aleksandar Čavrić – 0:3.

Druhá půle se tak dohrávala jen z povinnosti, neboť nebylo žádných pochyb o tom, že tři body si domů do hlavního města odveze hostující celek. Slovanisté přidali ještě těsně před hodinou hrací doby čtvrtý gól, což jen potvrdilo předzápasové předtuchy, že to bude pro tým ze Záhorí zřejmě příliš velké sousto!

Hostující gólman Adrián Chovan (mimochodem jeho ženou je házenkářská brankářka celku 1. ligy HK Hodonín – pozn. red.) se v podstatě v brance nudil, když poprvé musel vážněji zasahovat až v 80. minutě (!) po střele Martina Nagyho. Nakonec ale přišel o čisté konto tři minuty před koncem, kdy se za velkým vápnem trefil povedenou ranou Andrej Fábry – 4:1.

FORTUNA:LIGA – 15. KOLO

MFK SKALICA – ŠK SLOVAN BRATISLAVA 1:4 (0:3)

Góly: 87. Andrej Fábry – 11. Vladimír Weiss z penalty, 44. Juraj Kucka, 45. Aleksandar Čavrić, 58. Tigran Barseghyan,

žluté karty: Mário Hollý, Ján Vlasko – Vladimír Weiss, Guram Kashia,

rozhodovali: Peter Kráĺovič – Branislav Hancko a Adam Jekkel,

diváci: 3 000 – VYPRODÁNO.

SESTAVA SKALICE:

Igor Šemrinec – Peter Čögley, Filip Blažek, Oliver Podhorin, Martin Černek – Denis Baumgartner (63. Jaroslav Mihalík), Martin Nagy (77. Daniel Šebesta), Mário Hollý (46. Denis Potoma), Yann Michael Yao – Roman Haša (63. Martin Mášik), Ján Vlasko (63. Andrej Fábry).

ŘEKLI PO UTKÁNÍ

„Nemám clapcům co vytknout, šance jsme ale nedali. Výkon v první půli byl dobrý, Slovan byl agresívnější, běhali a měli výborný přechod do útoku. Do druhého poločasu jsme to přeskupili, ten čtvrtý gól byl takovým dárkem pro Slovan. Soupeř má kvalitu, což potvrdil i v dnešním utkání,“ hlásil na tiskovce domácí kouč JURAJ JARÁBEK.

„Přiznám se, že jsme si přijeli pro tři body. Konečně jsme byli spokojeni, dali jsme čtyři branky. Nespokojený jsem s prvními pěti minutami, to jsme spali, jinak celkově s hrou spokojenost,“ řekl trenér Slovanu VLADIMÍR WEISS STARŠÍ.